Tag: video

Si të shkarkoni video nga Instagram?
Në epokën e sotme dixhitale, përdorimi i mediave sociale është një gjë e zakonshme dhe shumë e dashur. Aplikacionet e ndryshme të mediave sociale në dispozicion ofrojnë tiparet e tyre përkatëse superiore. Përjashtim bën Instagram, një nga platformat e mediave…
Vendoset rekord botëror në Call of Duty: Black Ops – Cold War
Një streamer vendos rekord botëror me 145 vrasje në open beta Call of Duty: Black Ops - Cold War open beta ka ardhur live për më pak se dy ditë, dhe ne tashmë kemi një rekord të fortë për shumicën…
Google Duo së shpejti do ju lejojë të bëni telefonata në grup në Chrome
Veçoria pritet të vijë në javët e ardhshme Aplikacioni i video-telefonatave Google Duo së shpejti do t'ju lejojë të bëni thirrje me video në grup në web, njoftoi kompania. Kjo mund të jetë një mënyrë e dobishme për të arritur…
Samsung Galaxy S20 Ultra – GameON Review | Fortnite, PUBG Mobile, Call of Duty, Osu!, Mobile Legends
Kjo Review eshte mundesuar nga Telekom Albania. Ju mund të rezervoni paraprakisht Samsung Galaxy S20 Ultra nëpërmjet Telekom Albania në këtë link: https://rezervo.telekom.com.al/ GameON Albania ka bërë review Galaxy S20 Ultra dhe performancën e këtij smartphone në gaming duke luajtur lojëra…
Reklama e PS4 për Shën Valentin është gjëja më e çuditshme që do të shihni sot
"Feel the power of PlayStation" Shën Valentini është nesër dhe me këtë rast PlayStation ka publikuar një ad të ri. Sony zgjodhi një drejtim pak të errët për këtë video, sado që erdhi për ditën e dashuruarve. Ndoshta kjo ishte…
GameON Awards 2019 nga GameON Albania
Pas votimeve të fansave, janë zbuluar fituesit e GameON Awards 2019. Ata kanë patur mundësi të votojnë në 6 kategori: Best Action/Adventure Best RPG Best Sports/Racing Best Mobile Best Esports Loja më e mirë e 2019s
YouTube thotë se nuk ka për detyrë të mbajë video që nuk do në platformë
Në 10 dhjetor YouTube do të update-ojë sektorin e tij të terms of service dhe në këtë version të ri, një varg i ri i kujton përdoruesve që kompania nuk e ka për detyre të mbajë në platformë video që…
Këto janë 20 videot më të urryera në YouTube
Disa nga videot më të mospëlqyera në YouTube i përkasin PewDiePie, Justin Bieber, Logan Paul, James Charles dhe vetë YouTube në fakt, por kush është ekzaktësisht krijimi më i urryer në platformën e zotëruar nga Google? Këto janë 20 videot…
Mortal Kombat 11 Review
Që prej lançimit të series plot 27 vite më pare, Mortal Kombat gjithmonë është njohur nga gamers si ajo loja ku mund ta vrasësh kundërshtarin në 1000 mënyra të ndryshme, njëra më brutale se tjetra. E njohur më shumë për…
Traileri dhe data e lançimit të Minecraft Dungeons janë shfaqur në E3
Microsoft tregoi një trailer të ri dhe njoftoi se loja e re do të dalë në pranverë të 2020s. Në konferencën e shtypit të Microsoft në E3, ata zbuluan një trailer të ri për Minecraft Dungeons, një "dungeon crawler" i…