Tag: world of warcraft

World of Warcraft feston 17-vjetorin me evente dhe shpërblime
World of Warcraft po mbush 17 vjet këtë vit dhe Blizzard po feston me shpërblime të reja si pjesë e një eventi të veçantë përvjetorin. Siç detajohet nga Blizzard, duke filluar nga 15 nëntori dhe duke zgjatur më 6 dhjetor,…
Lojërat më të mira nëse keni një PC jo të mirë
Një lojë nuk përkufizohet vetëm nga grafikat dhe këtë gjë industria e gaming e ka provuar shumë gjatë kohëve të fundit. Prandaj, GameON po iu sjell një listë me lojë për kopmpjutera loë-specs ose të quajtur ndryshe PC koti. Among…
Ky cosplayer ikonik i World of Warcraft ka ndërruar jetë
Cosplay është një aktivitet shumë i preferuar dhe i vlerësuar në botën e gaming dhe komunitetit të fansave. Praktikisht ideja është të vishesh si një personazh nga lojëra ose seriale që ata mund të pëlqejnë. Cosplay ka potencialin të afrojë…
Si të merrni Loyal Gorger mount në WoW: Shadowlands
Loyal Gorger është një 'mount' i ri në World of Warcraft: Shadowlands, por megjithëse duket e pabesueshme, duhet pak kohë dhe përpjekje për ta marrë. Për të gjithë ju që jeni të përfshirë plotësisht në Shadowlands momentalisht, ne do t'ju…
Cyberpunk 2077 takon WoW në këtë crossover të pabesueshëm
YouTuber-i Duren, rikrijon një nga trailerët më të paharrueshëm të Cyberpunk 2077 duke përdorur grafika të World of Warcraft. Cyberpunk 2077 dhe World of Warcraft janë dy lojëra që nuk mund të jenë më të ndryshme. E para është e…
WoW është momentalisht loja më e ndjekur në Twitch
World of Warcraft nuk është rregullisht në mesin e 10 lojërave më të shikuara në Twitch brenda një jave të caktuar. Por pas lëshimit të expansion-it të ri, Shadowlands javën e kaluar, WoW kishte ndjekjen më të lartë se çdo…
Blizzard po rregullon serverat e WoW pas problemeve nga Shadowlands
Pas lançimit të expansion-it të fundit të World of Warcraft, lojtarët në disa prej serverat e lojës kanë patur probleme me queues për orë të tëra dhe kur më në fund ja dalin të futen në lojë, hasen me disconnections…
WoW arrin 1 milionë shikues në Twitch me lançimin e Shadowlands
Ky është maksimumi i lojës për 2020. Nuk u desh shumë që expansion-i World of Warcraft Shadowlands të linte shenjën e tij në Twitch. Në më pak se 20 minuta nga lançimi i saj, loja arriti maksimumin e shikuesve për…
Shihni trailerin e fundit të Shadowlands që shfaq Denathrius
Shadowlands do të sjellë shumë ndryshime në WOW Data e lëshimit e World of Warcraft Shadowlands është afër dhe xhuxhët e CGI në Blizzard na kanë bekuar me një launch trailer. Cinematic i ri Shadowlands është një udhëtim i errët nëpër…
World of Warcraft do të jetë falas për fundjavën
Blizzard e di se ajo që ju nevojitet në këto netë të gjata vjeshte, janë disa ditë falas të World of Warcraft Ju mund të hidheni në cilindo expansion që dëshironi duke vizituar Chromie, një zonjë troll-e që mund të…