Elja
1894 Articles0 Comments

Fortnite do të njoftojë diçka speciale në Game Awards
Çfarë njoftimi mund të jetë ky? Më vonë gjatë kësaj jave do të bëhet një njoftim i veçantë për Fortnite. Kjo është mësuar nga adresa zyrtare e lojës në Twitter. Sipas postimit, njoftimi do të zbulohet në edicionin e këtij…
Këto janë patch notes të update 0.16.0 të PUBG Mobile
Erdhi dimri në PUBG Mobile. PUBG Corp ka zbuluar patch notes për update 0.16.0 të PUBG Mobile që do të vijë nesër. Modet e reja të lojës që kanë gjetur dhe kanë bërë leak dataminers tashmë vijnë si të konfirmuara,…
Ky glitch në Fortnite e ka lënë Tfue pa fjalë
Ndonjëherë kur diçka e pazakontë ndodh në lojë, duhet thjesht në ndalesh një moment për të perceptuar atë që sapo pe. Edhe në raste të tilla, koha që kalon duke reflektuar mund thjesht të ngrejë më shumë pyetje se sa…
Një glitch me Zipline në Fortnite vret Bugha gjatë FNCS Finals
Kampioni i Fortnite World Cup Solos, Kyle ‘Bugha’ Giersdorf u habit kur u has me një glitch të çuditshëm që përfshinte Zipline-in e lojës, që e vrau atë gjatë FNCS Finals. Bugha, së bashku me shumë lojtarë të njohur pro…
Novela grafike e Ninja është argëtuese por e parashikueshme
Në një pikë, çdo gamer ka ëndërruar që të transportohej në një botë videolojërash. Në ekperiencën e tij të parë me novelat grafike, streameri Tyler “Ninja” Blevins tregon se sa shkatërruese mund të jetë kjo eëndërr. Ninja: The Most Dangerous…
Ninja shpjegon pse Tfue po i bën dëm Fortnite
Ninja ka shpjeguar se përse figura të shquara të Fortnite si Tfue, mund të jenë duke dëmtuar rritjen e lojës. Që kur Fortnite u lançua në 2017m, battle royale-i është rritur me ritme masive dhe është bërë pjesë shumë e…
A do të njoftohet GTA 6 në Game Awards?
Disa fansa të Grand Theft Auto janë duke pritur që të shohin një njoftin për GTA 6 në Game Awards. Ja se çfarë dimë ne deri tani. Spekulimet dhe teoritë për GTA 6 kanë qarkulluar prej kohësh tashmë edhe gjatë…
PewDiePie zbulon se çfarë urren te YouTube
PewDiePie ka patur një vit fantastik, si nga ana profesionale e gjërave edhe nga ajo personale. Ai ishte edhe në YouTube "Rewind" këtë vit, një video e përvitshme që nxjerr platforma, pasi grumbulloi më shumë shikime në 2019n. Gjithsesi, në…
Ylli i Fortnite, TSM Daequan njofton plane të mëdha për 2020
Fansat e TSM Daequan janë mësuar me postimet e tij të përditshme në YouTube dhe streamet e gjata në Twitch, ku 25 vjeçari shpaloste gameplay-in intensiv të Fortnite bashkë me komente gazmore. Githsesi, nga pjesët e fundit të 2019s, postimet…
Apex Legends ka patur muajin më të mirë financiar në tetor
Apex Legends u lançua në shkurt të 2019s dhe që nga ajo pikë ka bërë më të mirën e saj për të shtuar kontent të ri në lojë dhe për të mbajtur lojtarët e saj të kënaqur. Loja ndoqi formulën…