Twitch është jashtë kontrolli sipas punonjësve
Punonjësit e Twitch besojnë se kompania është "jashtë kontrolli" Punonjësit e Twitch po shprehin shqetësime se sa "jashtë duarëve" kompania po del me disa ndryshime masive në platformë. Twitch është një platformë gjigante dhe rivalizon shumë nga platformat e tjera…
A njofton Instagram kur bëni screenshot një story?
Story në Instagram janë një nga mënyrat numër një për të postuar përmbajtje në aplikacion, por a mund të shihni nëse dikush e ka bërë screenshot story tuaj? Po kështu, a njofton Instagram dikë kur bën screenshot story e tij?…
Hideo Kojima po bashkëpunon me NASA
Hideo Kojima ka njoftuar se do të bashkëpunojë me NASA-n dhe jo, nuk po bëjmë shaka. Hideo Kojima është një nga emrat më me ndikim në industrinë e lojrave. Ai ka punuar ngushtë me disa nga aktorët më të mëdhenj,…
Twitch bën ban faqe kumari duke perfshire Stake dhe shumë të tjerë
Twitch ka ndaluar zyrtarisht referral codes për lojërat e kumarit pas muajsh polemikash dhe fushatash për platformën në pronësi të Amazon për të bërë diçka në lidhje me transmetimet e lojërave të fatit. Transmetimet e lojërave të fatit kanë qenë…
Streameri Sliker akuzohet se ka mashtruar fansa dhe streamers per para
Streamer i Twitch 'ItsSliker' është kritikuar nga fansat e shumtë, si dhe nga streamer të tjerë, të cilët pretendojnë se ai i mashtroi ata për shuma parash marramendëse. Me 434 mijë ndjekës në Twitch, Sliker e ka certifikuar veten si…
Mizkif zbulon se sa para gjeneron në një muaj të keq
Streamer i njohur i Twitch, Matthew 'Mizkif' Rinaudo zbulon se sa para fiton nga subscriptions, bits dhe reklamat gjatë një prej muajve të tij më të ngadaltë. Transmetuesi i njohur Matthew "Mizkif" Rinaudo zbuloi gjatë transmetimit të tij të drejtpërdrejtë…
Jeff Bezos humb përsëri pozicion në listën e njerëzve më të pasur
Jeff Bezos sapo humbi statusin e tij si personi i dytë më i pasur në botë, duke rënë në vendin e tretë, ndërsa manjati indian i biznesit Gautam Adani ngjitet me shpejtësi në rangun e Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg.…
Lil Nas X është tashmë “President” i League Of Legends
Lil Nas X tani është presidenti i League of Legends. Shpresoj se ky është i gjithë detaji që ju nevojitet. Thjesht duke bërë shaka. Kampionati Botëror i League of Legends, që do të mbahet në Chase Center në San Francisko…
Kush është videoja më e parë në YouTube
YouTube ka një shumëllojshmëri videosh të cilat tani kanë arritur dhe madje kanë tejkaluar shifrën e një miliard shikimesh. Por, cila është videoja më e shikuar në YouTube? Platforma e transmetimit të videove me famë botërore YouTube ka arritur shumë…
Andrew Tate ofron të përballet me Logan Paul falas
Ylli viral Andrew Tate ka folur kundër YouTuber-it Logan Paul, duke e quajtur atë një "individ të blerë dhe të shitur pa shpirt" pas komenteve të fundit të bëra nga Paul kundër Tate. Andrew Tate është bërë një sensacion i…