fbpx
Elon Musk thotë se përdorimi i Bitcoin është pak më i mirë se paraja CASH
CEO i Tesla Inc, Elon Musk ka thënë se zotërimi i bitcoin është pak më i mirë për t’u mbajtur sesa paraja e zakonshme. Musk është bërë një nga drejtuesit kryesorë të rritjes së fundit të vlerës së kriptomonedhës pasi…
Këto janë shtetet që bëjnë më shumë cheat nëpër lojëra
Konkurrenca midis shteteve ka ekzistuar për shekuj me radhë, me sportin si pikën kryesore. Tani, më shumë se kurrë, po shohim një rritje të popullaritetit të eSports dhe lojërave board apo të letrave, me individë që sfidojnë njëri-tjetrin në të…
TikTok-er Elie Zeiler i përgjigjet krahasimeve me Charli D’Amelio dhe Addison Rae
TikToker-ja e famshme Ellie Zeiler transmetoi një mesazh për një numër komentuesish që vazhdonin të bënin krahasime midis saj, Charli D’Amelio dhe Addison Rae. Pavarësisht se llogaritë e saj në TikTok, Instagram dhe YouTube kanë një numër të madh ndjekësish,…
Valkyrae kryeson si streamer femër më e madhe
Valkyrae kryeson si femra streamer me shikueshmëri pothuajse dyfish sesa Pokimane Tremujori i parë i vitit 2021 ka parë ngritjen e pabesueshme të Rachel ‘Valkyrae’ Hofstetter e cila ka rrëzuar Imane ‘Pokimane’ Anys nga garimi për influencuesen më të mirë…
Tfue humbet në turneun e Minecraft sepse ekrani i tij ishte shumë i ndritshëm
Krijuesi i njohur i përmbajtjeve Turner ‘Tfue’ Tenney ishte duke garuar në një turne Minecraft Twitch Rivals me miqtë. Ai madje po ecte mjaft mirë derisa dikush vuri re se ekrani i tij dukej shumë më i ndritshëm se të…
20 emrat më të njohur në TikTok me fitimet më të mëdha
Aplikacioni TikTok po bëhet gjithnjë dhe më i përdorur në vitet e fundit dhe, si rezultat, disa nga përdoruesit më të njohur po fitojnë miliona. Influencers si Charli dhe Dixie D’Amelio, Addison Rae dhe Noah Beck janë bërë personazhe të…
Twitch tani mund t’ju bëjë ban për ‘shkelje të rënda’ që ndodhin jashtë platformës
Sjellja ekstreme kriminale tani mund t'ju bëjë ban, pavarësisht nëse ndodh në Twitch apo jo. Ngacmimet, abuzimet dhe sjellja e rëndë mund të kushtojë duke u bërë ban nga Twitch edhe nëse asgjë nuk ndodh në streaming, sipas udhëzimeve të…
Indiefoxx bëhet ban përsëri në Twitch gjatë një hot tub stream
Ylli popullor i zhanrit Just Chatting, Indiefoxx, ka kritikuar Twitch, duke e quajtur platformën si pronësi të Amazon në mediat sociale pasi ajo u godit me atë që ajo besonte se ishte një ban ‘i tepruar’ gjatë një prej hot…
Amouranth bëhet streamer më e madhe femër duke kaluar Pokimane
Twitch është një prej platformave më të mëdha streaming ku çdo gjë mund të ndryshojë fare lehtë. Një rast i tillë së fundmi është Amouranth e cila është streamer më e madhe femër në Twitch duke kaluar shumë femër të…
MrBeast merr një shpërblim të çmendur pasi hapi kutinë e mistershme prej $250K
YouTuber-i Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson bleu një kuti misterioze që kushtoi 500,000 dollarë, që përmbante çmime krejtësisht të panjohura. Kutia e fundit, të cilën ai e mbajti për vete, përmbante disa çmime të çmendura. MrBeast është një nga figurat më të…