Shihni trailerin e fundit të Assassin’s Creed Valhalla
Deri tani duket shumë mirë Assassin's Creed Valhalla premton të jetë një video shumë serioze, nëse traileri i mësipërm është ndonjë gjë për të treguar. Janë dy minuta të skenave të lojës: nga shtëpia e tyre, Vikingët komplotojnë pushtimin e…
Final Fantasy XVI do të dalë më shpejt nga sa mendojnë njerëzit
Final Fantasy XVI ishte një nga njoftimet kryesore të lojërave gjatë ekspozitës së tyre PS5 më parë këtë muaj. Është me sa duket në zhvillim për ca kohë. Final Fantasy XVI po zhvillohet nga Square Enix’s Creative Business Division 3…
EA SPORTS zbulon shpërblimet e early access të FIFA 21
EA SPORTS ka zbuluar shpërblimet që lojtarët e Ultimate Team mund të marrin kur early access e FIFA 21 fillon përmes EA Play Në Pitch Notes të tyre të 25 Shtatorit, EA zbuloi se kushdo që luan në periudhën e…
EA Sports humbet licencën e ekipit kombëtar të Portugalisë dhe Italisë
Këto janë ndrryshimet që u është bër ekipeve që kanë humbur licencën në FIFA 21 Pak minuta më parë EA Sports ka publikuar listën zyrtare të ligave dhe skuadrave që do t’i gjejmë në FIFA 21. Fatkeqësisht për ne lajmet…
FIFA 21 nuk do të marrë demo
EA Sports ka bërë thirrje për të hequr demon e FIFA-s këtë vit dhe të përqendrohet në forcimin e përvojës. Zhvilluesi i lojës së futbollit u hodh në Twitter për t'i dhënë tifozëve azhurnimin, duke shpjeguar më tej se përsëri…
A do të vijë Among Us në PS5 dhe Xbox?
Zhvilluesit e kanë në plan ta sjellin lojën për konsola. Forest Williard, një punonjës i InnerSloth që punon si zhvillues i Among Us, i është përgjigjur thirrjes së fansave për ta sjellë lojën në Xbox dhe PlayStation. Gjatë një klipi…
Historia e Cyberpunk 2077 është më e shkurtër pasi shumë njerëz nuk e mbaruan The Witcher 3
Cyberpunk 2077 do të ketë një histori më të shkurtër se ajo e The Witcher 3, loja e fundit kjo e zhvilluesit CD Projekt Red. Një nga dizajnerat e Cyberpunk 2077 shpjegoi se zhvilluesi kishte marrë ankesa të shumta për…
Dy trailers të rinj të Cyberpunk 2077 shfaqin Night City dhe bandat që jetojnë atje
Lajmi i madh nga ekspozita e djeshme e Cyberpunk 2077 ishte zbulimi i kërkesave të sistemit për PC.  Por kjo nuk është gjithçka që ndodhi. CD Projekt gjithashtu lëshoi ​​disa trailers të rinj që shfaqnin Night City, makthin e gjerë…
Kjo është çka ju nevojitet për të luajtur Cyberpunk 2077 në PC
CD Projekt zbuloi specifikimet e kërkuara gjatë prezantimit të fundit Me Cyberpunk 2077 tani vetëm 2 muaj larg, CD Projekt zbuloi kërkesat e sistemit të PC gjatë prezantimit të djeshëm online të Night City Wire. Atëherë këto janë kërkesat minimale…
PlayStation 5 nuk do të mbështesë lojërat e PS3, PS2 ose PS1
Sony më në fund ka përshkruar qëndrimin e saj për lojërat e vjetra që ekzekutohen në PlayStation 5 dhe nuk janë saktësisht lajmet që shpresonim të dëgjonim. Pavarësisht nga disa thashetheme që sugjerojnë të kundërtën, tani është konfirmuar zyrtarisht se…