fbpx

Tag: valorant

Tani mund të luani hartat e Valorant brenda CS:GO
A keni menduar ndonjëherë se si do të dukej një kombinim i dy lojërave rivale të first-person shooting? Counter-Strike: Global Offensive ka mbretëruar mbi universin e FPS për dekadën e fundit. Apeli i lojës është i pashoq, pasi ka vendosur…
VALORANT provon sërish të përmirësojë Viper në update-in e fundit
Riot Games ka lançuar update-in e fundit që fuqizon Viper dhe Yoru Patch 2.06 është tashmë i disponueshem dhe përfshin përmirësime të dukshme në agjentët e VALORANT, Yoru dhe Viper. Ky patch i ri e bën Viper “vdekjeprurës”, mjaftueshëm për…
Lojtari i VALORANT tregon pikën e fortë të Sova Drone
Nje lojtar i VALORANT së fundi ka treguar një vend se ku Sova Drone ka pamje në të gjithë “A site”. Sova Drone fluturon deri në një distance të limituar nga toka përpara se të ndaloj. Por në qoftë se…
Si të rrisni performancën e PC tuaj në Valorant
Për të marrë sa më shumë prej Valorant duhet të keni një FPS sa më të mirë të jetë e mundur, këto katër këshilla të shpejta mund tju ndihmojnë të bëjni pikërisht këtë. Valorant nuk është një lojë që vështirson…
s1mple bëhet ban pasi arriti Immortal rank në Valorant
Oleksandr "s1mple" Kostyliev, lojtari profesionist i CS:GO është dashuruar kohët e fundit me Valorant, por punët nuk po i shkojnë dhe aq mirë. Pas 2 ditësh stream me Valorant, "s1mple" e gjeti veten të bërë BAN nga ana e Riot.…
Këto janë armët më të këqija në Valorant
Në Valorant disa armë janë thjesht më të mira se të tjerat. Ka shotguns, pushka, SMG, snajpera, pistoleta, dhe armë të rënda të cilat mund të përdoren në mënyra unike me taktika të ndryshme për një eksperience maksimale. Arma më…
shroud është i shqetësuar se shumë lojtarë të CS:GO po kalojnë në VALORANT
Ish lojtari profesonal i CS:GO Michael "shroud" Grzesiek ka folur dhe një herë në lidhje me debatin CS:GO apo Valorant dhe ka theksuar se është i shqetësuar për ish lojën "kryesore" të tij. Kur RIOT hodhi në treg Valorant për…
Leaks thonë se veçoria timeout do të vijë në Valorant së shpejti
Loja tactical shooter e Riot ka pothuajse të gjithë përbërësit kryesorë të një titulli të shkëlqyeshëm FPS, por gjithsesi i mungon një tipar i rëndësishëm që është veçoria e një timeout në lojë. Leaks thonë se zhvilluesit së shpejti do…
Shahu, GTA dhe VALORANT patën një rritje masive në Twitch muajin e kaluar
Pavarësisht muajit të shkurtuar, të dy Twitch dhe Facebook Gaming kishin rritje mbresëlënëse vjetore gjatë shkurtit, duke u rritur përkatësisht 82% dhe 79%. Twitch-it iu ul shikueshmëria më e lartë totale prej 2 miliardë orësh të shikuara në janar, në…
Valorant pro Sinatraa u pezullua pas akuzave për sulme seksuale
Jay "Sinatraa" Won, një nga emrat më të mëdhenj në Valorant, është pezulluar nga loja dhe nga ekipi i tij pas akuzave për sulm seksual. Në një deklaratë të postuar të martën, Cleo Hernandez postoi një llogari të gjatë të…