Shihni trailerin e fundit të Assassin’s Creed Valhalla
Deri tani duket shumë mirë Assassin's Creed Valhalla premton të jetë një video shumë serioze, nëse traileri i mësipërm është ndonjë gjë për të treguar. Janë dy minuta të skenave të lojës: nga shtëpia e tyre, Vikingët komplotojnë pushtimin e…
Xbox Series S tashmë ul çmimin e konsolit për disa lojtarë
Xbox Series S nuk ka dalë akoma dhe çmimi i tij tashmë është ulur, megjithëse jo gjithandej. Më 10 Nëntor, duke shoqëruar Xbox Series X $500, Xbox Series S më pak i fuqishëm do të dalë në treg në të…
EA SPORTS zbulon shpërblimet e early access të FIFA 21
EA SPORTS ka zbuluar shpërblimet që lojtarët e Ultimate Team mund të marrin kur early access e FIFA 21 fillon përmes EA Play Në Pitch Notes të tyre të 25 Shtatorit, EA zbuloi se kushdo që luan në periudhën e…
Football Manager 2021 kthehet në Xbox – konfirmohet data
Ka kaluar shumë kohë, por Football Manager 2021 më në fund ka një datë të lançimit. Më shumë se kaq, në një kthesë që edhe unë nuk e prisja, Football Manager 2021 gjithashtu do të kthehet në Xbox për herë…
Shitjet e Xbox One X rriten mbi 400% pasi është ngatërruar me Series X
Pasi pre-orders për Xbox Series X janë live në 22 Shtator, Amazon raportoi se shitjet për Xbox One X, u rritën me 400%, ndoshta për shkak të faktit se konsumatorët po ngatërrojnë emrat Më parë sot u raportua se shitjet…
FIFA 21 nuk do të marrë demo
EA Sports ka bërë thirrje për të hequr demon e FIFA-s këtë vit dhe të përqendrohet në forcimin e përvojës. Zhvilluesi i lojës së futbollit u hodh në Twitter për t'i dhënë tifozëve azhurnimin, duke shpjeguar më tej se përsëri…
A do të vijë Among Us në PS5 dhe Xbox?
Zhvilluesit e kanë në plan ta sjellin lojën për konsola. Forest Williard, një punonjës i InnerSloth që punon si zhvillues i Among Us, i është përgjigjur thirrjes së fansave për ta sjellë lojën në Xbox dhe PlayStation. Gjatë një klipi…
Microsoft blen për 7.5 miliardë dollarë kompaninë mëmë të Bethesda, ZeniMax Media
"Lojërat e Bethesda-s kanë pasur gjithmonë një vend të veçantë në Xbox dhe në zemrat e miliona lojtarëve në të gjithë botën", thotë shefi i Xbox, Phil Spencer. "Ekipet tona kanë një histori të ngushtë dhe historike duke punuar së…
Historia e Cyberpunk 2077 është më e shkurtër pasi shumë njerëz nuk e mbaruan The Witcher 3
Cyberpunk 2077 do të ketë një histori më të shkurtër se ajo e The Witcher 3, loja e fundit kjo e zhvilluesit CD Projekt Red. Një nga dizajnerat e Cyberpunk 2077 shpjegoi se zhvilluesi kishte marrë ankesa të shumta për…
Dy trailers të rinj të Cyberpunk 2077 shfaqin Night City dhe bandat që jetojnë atje
Lajmi i madh nga ekspozita e djeshme e Cyberpunk 2077 ishte zbulimi i kërkesave të sistemit për PC.  Por kjo nuk është gjithçka që ndodhi. CD Projekt gjithashtu lëshoi ​​disa trailers të rinj që shfaqnin Night City, makthin e gjerë…