Fatjon

Editor-in-chief

2237 Articles0 Comments

Samsung Odyssey Neo G8 mund të jetë tashmë monitori më i mirë 4K
Kompani të shumta dolën me monitorë 4K me shpejtësi të lartë rifreskimi gjatë CES 2022. Acer, për shembull, debutoi monitorin e parë 4K në botë me një refresh rate 165Hz. Por më pas u shfaq Samsung dhe kompania qartësisht nuk…
Free Games | Zbulohet loja e ardhshme falas në Epic Games Store
Është e enjte dhe ju e dini se çfarë do të thotë kjo – një raund tjetër lojërash PC falas nga Epic Games Store. Këtë javë, ju mund të rrëmbeni lojën 4X Galactic Civilizations III, dhe si gjithmonë, Epic ka…
Pro i CS:GO ndërron jetë papritur, shokohet komuniteti i lojës
Një lojtar i njohur profesionist i Counter-Strike: Global Offensive ka ndërruar jetë. Alex "FUSiON" Dincof vdiq më 3 janar 2022 në moshën 23 vjeçare. Muajin tjetër ai do të kishte mbushur 24 vjeç. Detajet pas vdekjes së FUSiON mbeten të…
Free Games | Merrni këtë lojë falas në Epic Games Store
Dhurata e dytë e vitit të ri nga Epic Games Store është një kopje e Galactic Civilizations III. Ajo vjen si një promovim i përsëritur saktësisht një vit që nga shfaqja e fundit falas në dyqan, kështu që ju mund…
PUBG PC | Merrni tani PUBG falas në PC nëse nuk e keni bërë
Pra, është zyrtare. PUBG Battlegrounds është falas. Tani nuk keni absolutisht asnjë justifikim për të mos e luajtur atë, përveç përpjekjes për të ruajtur një farë kohe të lirë në jetën tuaj, domethënë. Ndërsa çdo lojtar mund ta luajë lojën…
Mario Kart 9 mund të jetë në zhvillim
Switch është një konsolë e mrekullueshme, apo jo? Pavarësisht nga opinionet tuaja se sa e mirë është performanca e tij, ose sa të mira duken lojërat, të gjithë mund të pajtohemi se aftësia për t'i kthyer lojërat aktuale në përvoja…
Fortnite mund të sjellë Teenage Mutant Ninja Turtles në lojë
Në episodin e fundit të podcast-it XboxEra – i cili shpesh zbulon thashetheme befasuese, si zbulimet e episodit të fundit rreth Rare's Everwild që është "një rrëmujë e vërtetë" ose, më e përshtatshme, për Doom Slayer që vjen në Fortnite…
Ubisoft Plus do të bëhet pjesë e Xbox Game Pass
Ubisoft po sjell shërbimin e saj të abonimit Ubisoft Plus në Xbox në të ardhmen dhe njofton se Rainbow Six: Extraction do të vijë në Xbox Game Pass në lançim. Ubisoft Plus fillimisht u lançua për PC dhe përfshin akses…
Pagan Min DLC e Far Cry 6 do të vijë javën e ardhshme
Pagan: Control, expansion i dytë premium për Far Cry 6, lançohet të martën, më 11 janar, njoftoi Ubisoft. Ashtu si përmbajtja e shkarkimit e Nëntorit, ajo do t'i marrë lojtarët brenda psikikës së deformuar të një antagonisti të Far Cry…
Ja se si duken në realitet hartat e CS:GO
Hartat e Counter-Strike: Global Offensive nuk janë të gjitha imagjinare. Ja se si duken disa nga këto vende në jetën reale. Valve ka lëshuar dhjetëra harta në Counter-Strike dhe vendet e jetës reale kanë frymëzuar shumicën prej tyre. Origjina e…