fbpx

Tag: fortnite

Aloy e Horizon Zero Dawn po vjen në Fortnite si skin
Aloy nga Horizon Zero Dawn do të vijë në Fortnite Season 6 si një skin e re, ja si mund ta zhbllokoni atë: Disa rrjedhje të reja të Fortnite kanë zbuluar se Kapitulli 2, Sezoni 6 do të shfaqë një…
Community Series vjen çdo javë me më shumë lojëra dhe çmime
Gjatë muajit prill do të ketë kampionate për PUBG Mobile, Fortnite dhe Rocket League Pas suksesit që patëm gjatë muajve të kaluar me GameON Community Series, kemi vendosur të zgjerojmë planin e këtij muaji duke përfshirë më shumë lojëra! Gjatë çdo…
Si të merrni skin-e dhe shpërblime falas në Fortnite Reboot a Friend?
Pasi hostoi një beta përsëri në janar 2021, Epic Games ka rikthyer programin Reboot a Friend, i cili është krijuar për t'i kthyer njerëzit përsëri në Fortnite duke u dhënë atyre shpërblime për të ftuar miqtë e vjetër përsëri. Megjithëse…
Fortnite Reboot a Friend rewards janë rikthyer
Fortnite mori një veçori të re vitin e kaluar që ofroi shpërblime në lojë për sjelljen e miqve që janë larguar nga Battle Royale përsëri në lojë. Kjo veçori u zhduk për pak, por tani karakteristika e lojës multiplayer Reboot…
Fortnite shton Musical Emote me Bruno Mars
Pas shumë bashkëpunimesh me artistë të tjerë muzikorë, Fortnite u sjell fansave një emote të frymëzuar nga Bruno Mars. Që nga lançimi, loja hit Battle Royale, Fortnite është bërë e njohur për shumë gjëra, sidomos për crossovers. Duke filluar me Avengers:…
Si të gjejmë vendodhjen e Tarana dhe artifacts në Fortnite
Update-i 16.10 i Fortnite ka prezantuar disa quests të rinj që do t'i lejojnë lojtarët të fitojnë një tufë XP falas. Si gjithmonë, ka një larmi detyrash të thjeshta për të kryer, së bashku me disa gjueti thesari më të…
Si të fluturoni me pula në Season 6 të Fortnite
Si të fluturoni me pula në sezonin më të fundit të Fortnite është ndoshta një nga pyetjet më të çuditshme që është kërkuar deri më tani. Me debutimin e derrave, ujqërve dhe grabitqarëve (për të përmendur disa) në lojë, pulat…
Tfue shpjegon pse Ninja dhe streamer të tjerë hoqën dorë nga Fortnite
Një nga personalitetet më të mëdha dhe konkurrentët më të suksesshëm të Fortnite, Tfue përfundimisht ndaloi së luajturi battle royale të Epic dhe tani ka shpjeguar pse ai dhe creators-at e tjerë e lanë lojën Ndërsa Fortnite dikur konsiderohej mbreti…
Përditësimi i fundit i Fortnite përmirëson performancën në Switch
Një përditësim i Fortnite në Switch sjell një përmirësim të konsiderueshëm të rezolucionit të lojës dhe shkallës së frame-ve. Duke filluar nga die, Fortnite duhet të funksionojë shumë më mirë në Nintendo Switch falë një përditësimi nga Epic Games. Kur…
Ç’do të sjellë update-i 16.10 për Fortnite
Fansat e Fortnite! Do të vijë një shumëllojshmëri fix-esh të bug-eve dhe glitch-eve për BR dhe Creative Modes në patch-in e ardhshëm të lojës: v16.10. Fortnite Season 6 mori update-in e tij (v16.00) më 16 mars, duke sjellë një varg përmbajtjesh të reja…