Dritan
290 Articles0 Comments

Ekipi i XPortal në CS:GO përfaqëson Kosovën në A1 Adria League
Ekipi i XPortal në CS:GO është kualifikuar për fazën e grupeve në A1 Adria League ku do t'i bashkangjitet ekipeve të njohura ballkanike si Unique, Bluejays, Locastic dhe The Overpowered. Ekipi i XPortal u formua për ta provuar veten në…
Traileri dhe data e lançimit të Minecraft Dungeons janë shfaqur në E3
Microsoft tregoi një trailer të ri dhe njoftoi se loja e re do të dalë në pranverë të 2020s. Në konferencën e shtypit të Microsoft në E3, ata zbuluan një trailer të ri për Minecraft Dungeons, një "dungeon crawler" i…
Cyberpunk 2077 vjen në prillin e 2020s, dhe Keanu Reeves është në të
Pjesëmarrja e aktorit të John Wick si dhe data e lançimit janë zbuluar gjatë konferencës së Microsoft. Në konferencën e Microsoft në E3, njerëzit u surpizuan kur u shfaq nëpermjet një traileri se Keanu Reeves do të jetë pjesë e…
Përditësimi i hartës së Erangel-it vjen më në fund në PUBG
Informacioni i konfirmuar muaj më parë është më në fund në test serverat e PUBG. Pas konfirmimit nga zhvilluesit disa muaj më parë, harta origjinale për PUBG do të ketë më në fund një përditësim të madh dhe lojtarët mund…
Blink for PUBG Tournament presented by GameON Albania
Tournamenti do të zhvillohet në Tiranë në sallat e Blink Prime në datat 25 dhe 26 Maj 2019. Prize Pool është 2000 EUROdhe do të ofrohet nga organizatorët (BLINK). Ekipi i GameON Albania do të jetë prezent me komentimin, prezantimin dhe me shumë surpriza. Tournameti do transmetohet LIVE në…
Arsyeja e vërtetë pas dështimit të Anthem dhe pse nuk duhet ta blini – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Joker i DC vjen me nje trailer 4. Blackout mode behet nje muaj falas në Call of Duty: Black Ops 4 3. Albion Online bëhet free-to-play 2. Borderlands 3 do te…
Sekiro Shadows Die Twice kryeson listat në Mbretërinë e bashkuar
Sekiro: Shadows Die Twice deri më tani duket se po jeton momente suksesi të cilat krijuesi i saj Hidetaka Miyazaki ndoshta nuk do ja kishte marrë mendja se do të vinin ndonjëherë. Rezultatet janë të mira, numrat e lojtarëve në…
Ushtria Daneze kërkon të rekrutojë më shumë ushtarë Gamers
Pas performancave të shkëlqyera që ekipi Danez i CS:GO Astralis ka bërë kohët e fundit, Forcat e Armatosura të Danimarkës kanë vendosur të pranojnë më shumë gamers në rradhët e tyre. "Lojtarët e video-lojrave kanë aftësi të veçanta për të…
Detajet me të fundit rreth konsolave te gjeneratës së ardhshme – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Borderlands 3 lançohet këtë muaj 4. Microsoft sjell një update të ri 3. Lojtaret e Apex Legends japin nje ide te shkëlqyer 2. Facebook jashte funksioni per 14 orë 1. Detajet…
CS:GO vjen me një update të ri – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Fortnite hidhet sërish në gjyq këtë rradhë për lamat! 4. Apex Legends kap 50 milion lojtarë në muajin e tij të parë 3. Dota 2 më në fund e ka rrëmbyer…