Tag: cs:go

Update i ri CSGO sjell muzikë të BBNO$, bug fixes dhe më shumë
Valve dërgoi një përditësim tjetër për CSGO, duke prezantuar një pako të re muzikore nga artisti bbno $, albumi i ri i të cilit del nesër. Ndryshimet e lojës në Danger Zone u bënë gjithashtu, së bashku me disa modifikime…
Ndërron jetë ish-pro i CSGO MAiNLiNE
Në skenën e esporteve të Amerikës së Veriut ka pasur një derdhje homazhe për Michael ‘MAiNLiNE’ Jaber, një ish -lojtar dhe trajner i CS: GO i cili ka vdekur në moshën 26 vjeç. Lajmi u zbulua në Twitter nga lojtari…
Skuadra e CSGO u dorëzua përpara ndeshjes pasi një lojtar po flinte gjumë
Skuadra semi-pro e Amerikës së Veriut Triumph u detyrua të humbasë ndeshjen e tyre të IEM Fall kundër Evil Geniuses sepse një nga lojtarët e tyre, Jack ‘xCeeD’ Holiman, ishte në gjumë kur loja ishte planifikuar të fillonte. I organizuar…
Misionet e Operation Riptide Week 3 në CSGO
CSGO sapo ka lançuar Operation Riptide dhe ky është Operation i 11 -të. Përveç disa ndryshimeve në lojë dhe hartë, Valve ka shtuar shumë misione interesante në Operacion. Misionet e Operation Riptide Week 3 janë jashtë dhe vazhdoni të lexoni…
Smoke-t më të rëndësishme për zonën B në Inferno | GUIDE
Fitimi i një loje në Inferno është pothuajse e pamundur pa koordinimin dhe armatosjen e ekipit. Qëllimi i qartë hyn në lojë në duelet long-range të zonës së mesme. Përndryshe, harta bën thirrje për përdorim kritik të smokeve, molotove dhe…
Ja pse M4A1-S është superiore ndaj M4A4 në CSGO
Operation Riptide balance update duket i vogël, por ka pasur një ndikim masiv në armatimin më të mirë counter-terrorist. Shumë nga ekipet më të mira në botë të CSGO kanë kaluar nga M4A4 në M4A1-S. Në eventet e fundit të…
Misionet e javës së dytë në Operation Riptide CSGO | GUIDE
Grupi i dytë i misioneve të Operacionit Riptide tani është në dispozicion, që përmban një sërë sfidash të ftohta, duke përfshirë një mision tjetër kujdestar dhe një udhëtim në një hartë të re konkurruese. Ja se si të përfundoni çdo…
Numri i lojtarëve të CSGO stabilizohet pas 6 muajsh rënie
Rënia dramatike e lojtarëve të Counter-Strike: Global Offensive gjatë vitit 2021 ka përfunduar pas gjashtë muajsh rresht, tregojnë statistikat e reja. Shooter-i i Valve duket se është në rregullim pasi humbi 16% të bazës së lojtarëve të tij në qershor…
Shroud shpjegon pse Valorant është më e thjeshtë se CSGO
Ish profesionisti i Counter-Strike: Global Offensive Michael "shroud" Grzesiek nuk mendon më se Valorant është po aq sfidues sa FPS i Valve, dhe ai ka një shpjegim pse. Krahasimi i vazhdueshëm midis Valorant dhe CSGO është ende i fortë një…
BLINK arrin të fitojë kundër eSuba në Gjirafa50 Masters League
Gjatë ditës së djeshme u zhvilluan dy përballje të rëndësishme në Gjirafa50 Master League ku një ndër këto përballje ishte ajo midis Team BLINK dhe ekipit të eSuba. Përballje midis BLINK dhe eSuba u zhvillua gjatë ditës së djeshme ku…