Ergi
730 Articles0 Comments

Një lojë e re Bioshock do të vijë së shpejti
2K krijon një studio të re dhe konfirmon zërat Një lojë e re BioShock është duke u zhviluar, ka konfirmuar publikuesi 2K. Projekti do të jetë në zhvillim gjatë viteve të ardhshme dhe zhvillimi do të drejtohet nga studio e…
Mousesports shpallen kampionë të ESL Pro League Season 10
Mousesports mposhtën Fnatic 3-0 në finale Mousesports fituan kampionatin e tyre të parë tier-one në CS:GO me një ekip të drejtuar nga Finn “karrigan” Andersen. Ata arritën të mposhtin Fnatic 3-0 duke u shpallur kampionët e ESL Pro League Season…
Një bug i lejon lojtarët e League of Legends të ecin mes mureve
Ky bug ishte më i madh seç dukej Si çdo lojë tjetër, dhe League of Legends ka pasur bugs të shumta. Shumicën e kohës këto bugs janë të vogla dhe nuk janë shumë problematike, ndërkohë që në rastin e bug-eve…
10 lojëra të reja do të zbulohen në The Game Awards
Sipas Geoff Keighley, asnjëra prej tyre nuk është bërë leak Edicioni i këtij viti i The Game Awards do të zhvillohet këtë javë dhe duket se premton shumë zbulime të mëdha. Organizatori i shfaqjes Geoff Keighley tha në një postim…
Një e-mail tregon aftësitë e kampionit të ri të League of Legends
Ja se si do të duken aftësitë e Sett Riot Games i ka dërguar disa lojtarëve të League of Legends një teaser për kampionin e ri të lojës, i cili me shumë mundësi do të quhet Sett. Kjo tregon se…
Një lojë e re Crash Bandicoot mund të vijë së shpejti
Çfarë nostalgjie! Ka kohë që qarkullojnë zëra se një lojë e re Crash Bandicoot është afër dhe duket se ato vetëm po shtohen. Disa influencers në mediat sociale kanë marrë merch me Crash Bandicoot papritur dhe kjo lëvizje përputhet me…
Fortnite do të shfaqë një skenë ekskluzive nga Star Wars: The Rise of Skywalker
Bëni gati kokoshkat! Epic Games po përgatit një tjetër event në Fortnite, por këtë rradh duket se po marrin dhe pak ndihmë nga Star Wars. Muajin e kaluar, seria fantastiko-shkencore e Disney dhe Lucasfilm filloi bashkëpunim me Fortnite duke sjellë…
Zhvilluesit e PUBG po testojnë Bluehole Mode në Labs
Ky mode ka si qëllim të reduktojë camping duke shtuar një tjetër rreth blu Duket se PUBG po tenton të ulë camping në lojë. Zhvilluesit e PUBG zbuluan në website-in e tyre Bluehole Mode, e cila ka si qëllim t'i…
Scammers po përdorin videot e s1mple për të vjedhur skins në CS:GO
Ata e kanë shfrytëzuar ban-in e s1mple në maksimum Lojtari profesionist i CS:GO Oleksandr ‘s1mple’ Kostyliev i ka kërkuar Twitch të bëjë ban scammers që po përdorin identitetin e tij. Kjo kërkesë ka ardhur 1 javë pasi AWPer i NaVi…
CouRage zbulon se kush është streamer-i më i mirë dhe pse
CouRage ka shprehur mendimin tij rreth kësaj teme Kur vjen puna tek streaming në botën e gaming, vetëm një numër i vogël njerëzish kanë arritur majat e famës. Dy prej tyre janë Tim 'TimTheTatman' Betar dhe Jack 'CouRageJD' Dunlop, të cilët janë…