Tag: apex legends

Apex Legends mund të rikthejë Skull Town
Harta e njohur Skull Town kishte munguar në Kings Canyon që nga sezoni i pestë i vitit të kaluar. Sidoqoftë, fansat u ngazëllyen nga një tweet e fundit nga zhvilluesit që ngacmonin një kthim të hartës. ┳┻|┻┳|┳┻|┻┳|┳┻|┻┳|┳┻|┻┳|┳┻|┻┳|┳┻|┻┳|┳┻| _┻┳| •.•) What…
Një serial i Apex Legends mund të vijë në Netflix
Apex Legends do të ishte idealisht i përshtatshëm për një përshtatje sepse historia prezantohet në histori të shkurtra kinematografike që i paraprijnë çdo sezoni të ri. Këto "Stories from the Outlands" prezantojnë Legjends e reja dhe ndërtojnë botën brenda së…
8 lojëra falas për PC në 2021 | ku mund t’i gjeni ato
Jemi akoma në valën e pandemisë dhe me plot vende të cilat janë akoma nën masat e karantinës, ndoshta edhe ju po e gjeni veten duke kaluar më shumë kohë në shtëpi. Pse të mos e shfrytëzojmë rastin të provojmë…
Apex Legends ndëshkon lojtarët që largohen herët nga ndeshjet e Arena
Në fillim të këtij muaji, Apex Legends shtoi një mod të ri të përhershme 3v3, Arenas. Është e shkëlqyeshme, por me një problem: të larguarit. Asnjëherë nuk është kënaqësi të humbasësh disa raunde radhazi, dhe është akoma më keq që…
Respawn i përgjigjet ankesave mbi çmimin e cosmetics në Apex
Respawn është hapur në lidhje me koston e artikujve premium në Apex Legends in-game store. Në një Reddit AMA të kohëve të fundit, lojtarët theksuan se kostoja e premium skins mund të kushtojë rreth 1800 Apex Coins - që është…
Këto janë lojërat falas të Steam që mund të luani momentalisht
Lojërat më të mira falas në Steam, nga loja MMORPG si Rift, titulli i njohur MOBA, Dota 2, te loja BR Apex Legends, këtu janë lojërat që mund të provoni falas për PC. Dota 2 Dota 2 është një nga…
Apex Legends vazhdon të thyejë rekorde në Steam
Apex Legends po kalon një javë të madhe. Me fillimin e Sezonit 9, një legjendë e re dhe një mënyrë e re 3v3 Arenas, shumë lojtarë u përpoqën të merrnin, saqë serverat nuk mund të trajtonin sforcimin e tepërt. Ndërsa…
Konfirmohet data e lançimit të Apex Legends: Legacy
Koha e lançimit të sezonit 9 të Apex Legends është afër, dhe edhe nëse Respawn ka dhënë konventën e vjetër të numërimit, duket se studioja po qëndron në hapjen e zakonshme të lançimit. Zhvilluesit kanë konfirmuar saktësisht kur përditësimi i…
Përmirësime të anti-cheat do të vijnë në Season 9 të Apex Legends
Apex Legends ka qenë lojë emocionues me një bollëk përditësimesh tani zhvilluesit kanë konfirmuar ndryshime të tjera të mëdha. Këtë herë, Respawn Entertainment ka konfirmuar se përmirësimet anti-cheat janë përbrenda. Conor "Hideouts" Ford, i cili është pjesë e sigurisë së…
Titanfall 2 është falas këtë fundjavën në Steam
Titanfall 2 është një FPS me të vërtetë i shkëlqyeshëm që, për një larmi arsyesh kur doli në 2016. Publikimi i tij në Steam vitin e kaluar nisi një ringjallje të jashtëzakonshme, megjithatë, e cila kohët e fundit mori një…