Helion
50 Articles0 Comments

Microsoft duket se ka bllokuar shkarkimet e Windows në Rusi
Windows 10 dhe Windows 11 duket se janë bërë plotësisht të padisponueshëm në Rusi, me përpjekjet për të shkarkuar ISO ose shërbimet e instalimit që u përballën me asgjë tjetër veç mesazheve error. Konfirmimi është shfaqur në të gjithë Twitterin,…
5 video lojëra për t’u luajtur me familjen në vitin 2022
Ndërsa shumica e lojtarëve sot luajnë vetëm ose në internet me miqtë, video lojërat miqësore me familjen janë shumë pak. Tregu dominohet kryesisht nga lojërat e dhunshme pasi ato perceptohen si më argëtuese dhe argëtuese. Prindërit duan gjithmonë të kalojnë…
Tabs-at po vijnë në Windows 11 Explorer dhe do kursejnë RAM-in
Windows 11 ka nxjerrë të gjitha llojet e përditësimeve interesante që kur doli. Shumë prej tyre dalin së pari te serverët e testimit dhe kanë paraqitur të gjitha llojet e ndryshimeve që duam, si këto UI animation dhe HDR sliders.…
World of Warcraft: Dragonflight do të dalë këtë vit
Blizzard njoftoi sot se Dragonflight, zgjerimi i nëntë i MMO World of Warcraft afatgjatë, është i disponueshëm për blerje paraprake tani, dhe më e rëndësishmja, do të dalë më vonë këtë vit. I shpallur në prill, Dragonflight, sjell dragonjtë në…
Kthimi i Jack Sparrow shkakton debat mes fansave
"Kthimi" i Johnny Depp si kapiten Jack Sparrow përmes një atraksioni të fundit të Disneyland ka ngjallur polemika dhe ka ndezur diskutime nëse Disney duhet të distancohet më tej nga aktori. Depp filloi një padi prej 50 milionë dollarësh për…
Microsoft po ju paguan që të përdorni Bing
Tani afër humbëm një hero. Një ushtar i vërtetë, një veteran, i cili nuk pushoi kurrë së luftuari për atë në të cilën besonte, i duhej gjysmë ore për të ngarkuar emailet. E kam fjalën për Internet Explorer-in, sigurisht, i…
Loja klasike Flashback është falas
Sa i mirë është Flashback? Aq i mirë saqë disa vjet më parë ne pyetëm literalisht se si mund të kishte qenë kaq i mire që në 1992, viti kur u publikua fillimisht epika fantastiko-shkencore nga zhvilluesi francez Delphine. Dhe…
Gjithçka që duhet të dini për champion e ri në LOL
Nilah the Unbound Joy do të jetë champion-sja e re e ardhshme e League of Legends. Ja çfarë dimë për rolin e saj dhe datën e lëshimit kur Riot do të sjellë Nilah në serverat e LoL. Nilah duket se…
Outriders mund të luhet falas deri të enjten në Steam
Third-person shooter “Outriders” i "People Can Fly" më pëlqeu kur luajta me të vitin e kaluar, megjithëse nuk mund të kundërshtoj vlerësimin e Morganit prej 63% se ai vihet ne hije në krahasim me lojërat e mëparshme të studios, Bulletstorm…
Supraland, loja free e javës nga Epic Games Store
Loja falas e kësaj jave në Epic Games Store është loja Metroidvania Puzzle - "Supraland". Loja do të jetë e disponueshme për t'u shkarkuar falas deri më 23 qershor në Epic Games Store dhe nuk do të kërkojë blerje nga…