fbpx
Relog Media do organizojë eventin CSGO LAN Sweet LAN Masters në 2022
Relog Media do të organizojë eventin me vlerë 250,000$ LAN Sweet LAN Masters në 2022. Relog Media, është e gatshme të rikthejë perseri elementet e LAN ne CS:GO me njoftimin e eventit të saj LAN Sweet LAN Masters. Vendosur të…
Elon Musk thotë se përdorimi i Bitcoin është pak më i mirë se paraja CASH
CEO i Tesla Inc, Elon Musk ka thënë se zotërimi i bitcoin është pak më i mirë për t’u mbajtur sesa paraja e zakonshme. Musk është bërë një nga drejtuesit kryesorë të rritjes së fundit të vlerës së kriptomonedhës pasi…
Kontratat e Most Wanted u hoqën nga Call of Duty: Warzone
Lojtarët e Call of Duty: Warzone nuk do të mund të gjejnë kontratat Most Wanted në lojë për momentin, për shkak të një glitch-i të fuqishëm. Sipas zhvilluesit dhe faqes së tij në Trello, kontratat nuk do të shfaqen në…
Të dhënat e më shumë se një milion përdoruesve të Clubhouse janë bërë leak
Nxjerrja sheshit në shkallë të gjerë të të dhënave është bërë pothuajse një trend për rrjetet e reja sociale. Tashmë edhe Clubhouse është bërë pjesë e këtij grupi. Cyber News raportoi gjatë fundjavës se të dhënat personale për rreth 1.3…
Oculus do të ketë shfaqjen e saj të parë të lojërave në 21 Prill
Shënoni në kalendarët tuaj showcase-in e parë të lojërav me Oculus që do të transmetohet në Twitch, Facebook dhe YouTube në SH.B.A. dhe Japoni në 3:00 pm PT më 21 Prill. Kjo është ngjarja e parë kushtuar tërësisht stellar games…
Zlatan Ibrahimovic do jetë pjesë e filmit të ri Asterix dhe Obelix
Lajmet se suedezi do të merrte një rol në ‘Asterix dhe Obelix:The Silk Road’ morën një konfirmim kur Zlatan Ibrahimoviç postoi një fotografi në faqen e tij në Instagram duke shkruar ‘Antivirus’, emrin e personazhit që do të interpretojë. 39-vjeçari…
NBA 2K21 zbulon detajet për Patch e radhës
2K ka zbuluar dy Raporte Courtside që përmbajnë shënimet patch me përditësimet nga më të fundit për NBA 2K21 në platformat e PlayStation 5, Xbox Series X | S, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, PC dhe Nintendo Switch. Patch-i…
Këto janë shtetet që bëjnë më shumë cheat nëpër lojëra
Konkurrenca midis shteteve ka ekzistuar për shekuj me radhë, me sportin si pikën kryesore. Tani, më shumë se kurrë, po shohim një rritje të popullaritetit të eSports dhe lojërave board apo të letrave, me individë që sfidojnë njëri-tjetrin në të…
Trailer-i i ‘Fast And Furious 9’ shfaq John Cena
Kishte një pikë në ekskluzivitetin e franchise të Fast and Furious, ku filmat filluan të ishin gjithnjë e më pak në lidhje me garat dhe situatat aksion gjysëm të besueshme, duke u bërë përkufizimi i filmave emocionues. Edhe kapitulli i…
Zbulohet data e publikimit të sezonit 5 të La Casa del Papel
Adhuruesit e Money Heist kanë pyetur se kur do të jetë data e publikimit të sezonit të pestë në platofrmën Netflix dhe ne kemi një lajm për ju. Ne jemi informuar se sezoni i pestë dhe i fundit, Money Heist,…