fbpx

Tag: r6 siege

Rainbow Six Siege rregullon problemet e çuditshme me recoil dhe më shumë
Rainbow Six Siege është një ndër ato lojëra të cilat kanë probleme shpesh në lojë për shkak të sistemeve të ndryshme që ndodhen në të. Së fundmi një bug i cili ndryshon recoil në mënyrë të çuditshme ka shkaktuar shumë…
Dikush ka bërë leak 1 orë gameplay të Rainbow Six: Parasite
Loja e njoftuar paraprakisht si Quarantine, Rainbow Six: Parasite është duke u tesuar aktualisht në mënyrë private. Mbi një orë gameplay Rainbow Six: Parasite është postuar në internet, pasi përdoruesit transmetojnë drejtpërdrejt pamje nga prova teknike private e Ubisoft. E njoftuar…
Rainbow Six Siege thyen rekorde në Steam
Rainbow Six Siege është lançuar në prill 2015 dhe ka kaluar disa disa probleme serioze, por loja vazhdon të shohë sukses masiv, pasi sapo ka tejkaluar rekordin e lojtarëve aktivë në të gjitha kohërat në Steam. Siege arriti kulmin me…
Rainbow Six Siege është falas për një javë
Sezoni i ri i quajtur Crimson Heist në Rainbow Six Siege sapo ka ardhur dhe ka sjellë me vete operatorin Flores. Ubisoft ka vendosur që këtë javë Rainbow Six Siege të jetë falas për të gjithë për pothuajse 1 javë.…
Këto janë ndryshimet që do të vijnë në R6S gjatë Year 6
Shumë ndryshime janë planifikuar për Year 6 të cilat do të vijnë në pjesë të ndryshme gjatë këtij viti. Prandaj ne kemi sjellë një përmbledhje rreth të gjitha gjërave që Year 6 do të sjellë. Year 6 do të sjellë…
Rainbow Six Siege prezanton operator e ri Flores
Year 5 po i vjen fundi dhe Year 6 është afër nisjes. Kjo gjë do të thotë një sezon i ri në Rainbow Six Siege bashkë me një operator të ri, emri i të cilit është Flores. Operatori më i…
Season i ri Y6S1 në R6S do të quhet Crimson Heist
Season Y6S1 do të sjellë shumë ndryshime në Rainbow Six Siege Season i ri në Rainbow Six Siege u prezantua sot dhe ai do të quhet Crimson Heist. Bashkë me ketë update do të vijnë shumë veçori të reja dhe…
Ubisoft zbulon planin kundër cheaters në R6S për 2021
Nëpërmjet një postimi në blog, Ubisoft ka bërë të ditur se po merr masa të reja në Rainbow Six Siege kundër cheating  për ketë vit. Vitin e kaluar Ubisoft bëri ban afërsisht 100 mijë llogari dhe synon që ketë vit…
Ubisoft zbulon Update Y5S4.3 për Rainbow Six Siege
Një balancim i ri bashkë me shumë rregullime ka ardhur në R6S Së fundmi një update i ri ka ardhur në test servers për Rainbow Six Siege në PC e cila sjell shumë ndryshime tek operatorët e lojës dhe më…
Eventi Road to Six Invitational është rikthyer përsëri në R6S
Harta Stadium bashkë me shumë gjëra të reja janë rikthyer përsëri në Rainbow Six Siege Së fundmi Ubisoft ka zbuluar se eventi Road to Six Invitational  do të rikthehet përsëri edhe ketë vit. Bashkë me ketë event është gjithashtu edhe…