Sezoni 6 i Lucifer, gjithçka që duhet të dini
Sezoni 6 i Luciferit mund të mos vijë në Netflix në gusht 2021, por duket se pritja për sezonin përfundimtar të shfaqjes është shumë më e shkurtër sesa shumë fansa parashikonin. Më 24 korrik, ylli i Lucifer Tom Ellis u…
Netflix do të fillojë të ofrojë lojëra mobile, pa pagesë extra
Netflix zbuloi se përpjekjet e saj fillestare në lojëra do të përqendrohen në lojëra mobile dhe se lojërat do të përfshihen në abonimet e përdoruesve të Netflix, njoftoi kompania si pjesë e raportit të fitimeve të tremujorit të dytë. Lajmi…
Netflix feston 5 vjetorin e Stranger Things
Kanë kaluar pesë vjet që kur shikuesit udhëtuan në vitin 1983  në Hawkins, Indiana, për sezonin e parë të Strangers Things. Që atëherë, është bërë ekskluziviteti më i madh i Netflix, që përfshin tre sezone me një të katërt duke…
Tom Hiddlestone do që të luajë përgjithmonë rolin e Loki
Loki i Tom Hiddleston ka qenë prej kohësh një kërkesë thelbësore në Universin Kinematik të Marvel dhe padyshim një nga personazhet më të rëndësishëm të tij. Për herë të parë duke u shfaqur si Zoti Norvegjez i Mischief deri në…
Toby Maguire mund të vijë në filmin e ardhshëm të Spider-Man
Thashethemet vazhdojnë të hedhin sugjerime se Spider-Man: No Way Home më në fund do të shfaqë se Wallcrawler i Tom Holland MCU do të bashkohet nga Tobey Maguire dhe Andrew Garfield, duke përsëritur rolet e tyre si Sony Spider-Man origjinal…
Marvel sjell trailer për performancën e fundit të Chadwick Boseman në MCU
Chadwick Boseman ishte një hero për shumë njerëz. Aktori që portretizoi T'Challa në Black Panther dhe më gjerë në Marvel Cinematic Universe ishte një frymëzim për adhuruesit e librave komikë në të gjithë botën. Mjerisht, ai ndërroi jetë në vitin…
Shihni këtë cosplay të Jujutsu Kaisen si Nobara Kugisaki
Akemy Sama është një perfeksioniste kur bëhet fjalë për cosplays e saj, dhe ajo gozhdoi absolutisht marrjen e saj ndaj Nobara Kugisaki, tritagonistja me çekiç në animen e suksesshme Jujutsu Kaisen. Ashtu si shumica e animeve të marra nga manga…
Filmi i rradhës i Black Panther do ta bëjë Chadwick Boseman krenar
Black Panther: Wakanda Forever thuhet se është në fillimet e prodhimit. Filmi, i cili vijon monumentin e suksesshëm Black Panther, do të kthejë Universin Marvel në vendin e trilluar Afrikan të Wakanda. Por këtë herë, Mbreti T'Challa nuk do të…
Ja se si Han është gjallë në Fast & Furious 9
Si është gjallë Han? Kjo është pyetja kryesore që ne i kemi bërë vetes që kur personazhi u zbulua të jetë në F9, filmi i nëntë në sagën e Fast & Furious. Qarkullonin shumë teori. A ishte Han një robot?…
Sa do ju kushtonte të shkonit në shkollën e Harry Potter?
Marrja e asaj letre, e pergamenit për praniminnga Hogwarts ishte një ëndërr për shumë lexues të rinj që u rritën me librat Harry Potter, dhe disa ende thonë se magjia dheemocioni i kësaj shkolle imagjinare nuk është zbehur. Por, sa…