Pope Simulator premton një përshkrim ‘realist’ të jetës si Sovrani i Vatikanit
Një tjetër lojë e paralajmëruar këtë javë nga Ultimate Games do të jetë e kontroverse për disa pasi Pope Simulator është zbuluar. Loja është aktualisht në fazat e saj të hershme të zhvillimit, dhe nuk ka asnjë lloj informacioni tjetër…
Ja cilat janë lojërat që duhet të luani këtë Ditë Shën Valentini
Është përsëri ajo kohë e vitit, dhe nëse është një bromancë apo romancë, të kalosh ca kohë me njerëzit e tu të preferuar duke bërë gjënë tënde të preferuar është një mënyrë aspak e keqe për të kaluar këtë Shën…
Global Game Jam vjen për herë të parë në Shqipëri në Epitech Balkans
GameON Albania do të jetë gjithashtu aty! Nga 31 janari - 2 shkurt, në Epitech Balkans do të zhvillohet Global Game Jam 2020 Albania, një event ku do të mblidhen së bashku të gjithë të apasionuarit dhe të talentuarit në…
Plague Inc. del offline për shkak të numrave të lartë nga Coronavirus
Zhvilluesit e Plague Inc., Ndemic Creations, lëshuan një deklaratë duke adresuar numrin e njëkohshëm të lojtarëve që vijnë nga shpërthimi i Coronavirus nga jeta reale Llogaria zyrtare në Twitter e Plague raportoi që faqja e saj doli offline për shkak…
Çdo lojë Half-Life do të jetë falas për tu luajtur në Steam
Të paktën deri në lançimin e Half-Life: Alyx, pra Shkurti dhe Marsi Për dy muajt e ardhshëm, ju keni akses falas në lojërat e mëposhtme: Half-Life; dy 'expansions'-at e saj, Opposing Force dhe Blue Shift; rishikimi i 'engine'-it të tij,…
Futbolli dhe anime përplasen në Captain Tsubasa: Rise of New Champions
Në shtyllë dhe në rrjeeeetë Për ju që keni parë Captain Tsubasa (Oli dhe Benxhi) kur keni qenë të vegjël dhe keni tentuar të paktën një herë të mësonit goditjen e tigrit, ky do të jetë një lajm vërtetë i…
Temtem, ‘MMO-RPG’-ja stil Pokémon, lançohet sot në early access
Temtem, një multiplayer që të kujton goxha Pokémon, arrin sot në PC përmes Humble dhe Steam Early Access. Nëse nuk jeni të njohur me lojën tashmë, është një përzierje eksplorimesh, kapjesh përbindëshash dhe luftimesh të zhvilluara nga Crema, skuadra e…
Top 20 lojërat më të shumëpritura për 2020 – Guida e GameON Albania
2019-a tashmë përfundoi dhe viti 2020 nis me një lojë fantastike si Dragon Ball Z: Kakarot. Sa për muajt në vijim mund të themi që lojërat do të jenë po aq mbresëlënëse. Ndër to mund të përmendim; Cyberpunk 2077, The…
Trailer i fundit i Persona 5 përmban katër minuta ekselencë anime
Uau, thjesht shihni këtë lojë. Nëse kishit ndonjë dyshim se Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers ishte pak a shumë një vazhdim i plotë për Persona 5, ky trailer i fundit duhet t'jua heqë këto dyshime. Nga historia dramatike në…
Demot e reja muzikore na hedhin shenja drejt një loje të re Sonic
Në 2020-ën do të vijë filmi i shumëpërfolur dhe një... lojë e re? Një lojë e re Sonic Adventure mund të jetë në zhvillim pasi demo të ndryshme muzikore u shfaqën online, 22 vjet pasi lojërat u lançuan fillimisht. Lajmi…