Alion

IT and Programmer

513 Articles0 Comments

Këto janë lojërat që do të vijnë në PS5 së shpejti
Pasi filloi vitin e parë të lançimit të fortë, PS5 ka një numër lojërash ekskluzive gjatë rrugës nga një sërë zhanresh të ndryshme. Nëntorin e kaluar, Sony filloi sulmin e saj në gjeneratën e ardhshme të lojërave me PlayStation 5.…
NBA 2K22 zbulon listën e lojtarëve
Fansat e ekskluzivitetit "NBA 2K" do të marrin pamjen e tyre të parë se si lojtarët e tyre të preferuar do të renditen në edicionin e fundit të lojës. "NBA 2K" filloi lëshimin e vlerësimeve për disa lojtarë në "NBA…
10 lojëra online falas të cilat duhet t’i luani me miqtë tuaj kur jeni të mërzitur
Nëse ka një gjë për të cilën mund të pajtohemi të gjithë në këtë karantinë, është që lojërat online falas të hyjnë përsëri - si për fëmijët, adoleshentët ashtu edhe për të rriturit. Si tjetër do t’i varnim miqtë tanë…
xQc bëhet ban nga Twitch për herë të pestë
Félix "xQc" Lengyel, streamer i diskutueshëm Twitch i cili tani është i njohur për përmbajtjen e tij Grand Theft Auto Online, është bërë ban nga shërbimi për herë të pestë. Dhe ai ka diçka për të thënë në lidhje me…
Jake Paul bën parashikime të mëdha të Premier League për Liverpool, Man Utd & Everton
Krijuesi i përmbajtjes në YouTube ka rritur figurën e tij në skenën sportive me ndeshjet e tij amatore të boksit, dhe tani ai ka arritur një fitore të hershme për sezonin e ri të EPL. Liverpool, Manchester United dhe Everton…
Ju mund të merrni një kopje të Battlefield 2042 falas
NVIDIA duket se po përgatit një pako të re lojërash për kartat grafike të serisë GeForce RTX 30, e cila ju jep falas një kopje të Battlefield 2042. INNO3D, një nga partnerët kryesorë të NVIDIA AIB, ka lëshuar informacion në…
AMD mund të sjellë një GPU next-gen tepër të fuqishëm
Ekziston arsye për të besuar se AMD mund të mbështesë specifikimin e përditësuar të DisplayPort 2.0 me kartat grafike të gjeneratës së ardhshme të bazuara në RDNA 3. Nëse kjo ndodh, mund të hapë rrugën për lojëra të pakompresuara 8K…
Shikoni këtë clutch fantastik të këtij lojtari Silver të CS:GO
Çfarë ndodh kur merrni një lojtar silver-ranked Counter-Strike: Global Offensive dhe e lini atë në një lojë me një mori Master Guardian? Budallallëk. Dhe ndonjëherë, një fitore e pamundur. Kohët e fundit kjo ndodhi me një lojtar silver IV duke…
COD Mobile zbulon dy armë të reja për Season 7
Sezoni 6 i COD Mobile: The Heat ka më shumë se një javë, dhe ndërsa muaji gusht po mbaron, Sezoni 7 do të marrë frenat në dorë. Sidoqoftë, seria e gradave do të vazhdojë deri në Sezonin 7 dhe do…
Ky exploit në Steam iu jep para pafund
Rezulton se Steam kishte një çështje mjaft të madhe sigurie që do të lejonte lojtarët të shtonin kredi të rreme në portofolin e tyre virtual dhe në thelb ta mbushnin atë me fonde të pakufizuara. Valve ka zgjidhur defektin dhe…