Elvis
176 Articles0 Comments

A është e mundur që Among Us të luhet në VR?
Kemi parë shumë lojëra të ndryshme të ngjashme me Among Us por ky version VR i lojës do t’iu befasojë Nëse stili 2D i Among Us iu ka penguar të luani një ndër lojërat më të përfolura dhe më popullore…
Manga e Assassin’s Creed Valhalla do të vijë së shpejti nga krijuesi i Vinland Saga
Kjo manga do të jetë një histori e shkurtër ku do të përfshihen ngjarjeve nga Vinland Saga dhe Assassin’s Creed Valhalla Assassin’s Creed është loja më e fundit rreth vikingëve kurse Vinland Saga është një seri anime dhe manga  rreth…
Shpërblimet e Ubisoft Club do të jenë të pavlefshme për një javë
Me Ubisoft Club dhe Uplay të cilët po kalojnë në platformën Ubisoft Connect, gjatë kësaj jave nuk do të merrni shpërblime për lojëra të ndryshme të Ubisoft Ubisoft Connect është platforma më e re që po vjen nga Ubisoft e…
Darkest Dungeon 2 do të vijë gjatë 2021 në Epic Games Store
Pas kaq shumë kohësh heshtje, zhvilluesit e Darkest Dungeon 2 njoftojnë lançimin e lojës Pas afërsisht një viti heshtje pas lajmërimit se Darkest Dungeon 2, zhvilluesi i lojës Red Hook Studios njoftoi së fundmi se loja do të vijë vitin…
Personazhet më të mira four-star në Genshin Impact
Nëse akoma nuk iu ka rënë në dorë personazhi juaj i preferuar five-star në Genshin Impact, këto personazhe four-star mund t’iu ndihmojnë Genshin Impact është një temat më të ndjekura të momentit dhe lojtarët janë gjithmonë në kërkim të gjërave…
Ndryshimet që kanë ardhur në upgrade e tetorit në Windows 10
Upgrade i rradhës sjell ndryshime që prej Start menu dhe deri tek funksioni Alt + Tab Microsoft lancoi së fundmi Update 10 October 2020 për Windows 10 për mbi 1 miliardë përdorues. Ky upgrade sjell shumë ndryshime dhe rregullime sesa…
A po kthehet Among Us në një esport?
Ndoshta gjithçka mund të ndodh në Among Us por e imagjinoni dot atë si një esport? Kohët e fundit kemi parë shumë ngjarje të ndryshme të cilët kanë ndodhur me Among Us dhe ngjarja më e fundit është një tournament…
Update i fundit në R6S bën buff Glaz, nerf shields dhe më shumë
Shumë ndryshime në Rainbow Six Siege vijnë tek Glaz, operatorët me shield, Ace, Melusi dhe më shumë Një update ka ardhur së fundmi në Rainbow Six Siege duke sjellë disa ndryshime në lojë. Patch notes Y5S3.3 erdhi gjatë ditës së…
Fallout 76 do të jetë falas për një javë
Gjatë kësaj jave do të mund të luani Fallout 76 ku mund të përfitoni prej eventeve të fundit që po zhvillohen Festimi i ditës që shpërtheu lufta nukleare mund të duket e çuditshme por jo në universin e Fallout. Tashmë…
Genshin Impact prezanton Sparkling Steps dhe karakterin e ri
Një event i ri, një karakter i ri dhe më shumë do të vijnë së shpejti në Genshin Impact Eventi i ri Sparkling Steps do të vijë sot bashkë me shumë gjëra të reja dhe do të mbarojë më 9…