Tag: cod

Si funksionon SBMM në Call of Duty Warzone
Skill-based matchmaking është një sistem ku lojtarët me aftësi afërsisht të barabarta vihen kundër njëri-tjetrit në lobby. Ekskluziviteti Call of Duty ka përdorur SBMM për vite me rradhë, dhe kjo përfshin lançimin e tij Battle Royale Warzone. Skill-based matchmaking e…
Anti-cheat i Call of Duty bëhet leak pa u lançuar akoma
Activision zbuloi armën e saj të re sekrete kundër cheaters të Call of Duty në fillim të kësaj jave, një kernel level anti-cheat i quajtur Ricochet që më në fund (me shpresë) do të bëjë diçka në lidhje me murtajën…
Call of Duty: Warzone prezanton anti-cheat të quajtur Ricochet
Blogu i Call of Duty njoftoi se një sistem i ri anti-cheat, i quajtur Ricochet anti-cheat, do të vendoset në Call of Duty: Warzone dhe Vanguard. Kjo përfshin një sistem të ri të fuqishëm si dhe një kernel-level driver që…
Zbulohet Zombies mode për Vanguard me këtë trailer
Zombies janë kthyer me Call of Duty: Vanguard. Activision, Sledgehammer Games dhe Treyarch lëshuan një trailer për lojën të enjten në mëngjes, duke u ofruar lojtarëve shikimin e tyre të parë në disa aksione të vrasjes së zombies. Ndërsa Sledgehammer…
Sezoni 6 i Call of Duty: Black Ops Cold War është një kaos i vërtetë
Sezoni i gjashtë kinematografik i Call of Duty: Black Ops Cold War u publikua sot, duke u treguar lojtarëve shkatërrimin e afërt të një pjese të konsiderueshme të Verdansk, Mason duke ndihmuar Adler të kthejë shpëlarjen e tij të trurit…
Granata e vret lojtarin e Warzone sikur të ishte një gur
Një lojtar i Call of Duty: Warzone mori një vrasje tepër të rrallë krejt rastësisht. Më poshtë, mund të shikoni një klip i cili u shfaq në Call of Duty: Warzone subreddit gjatë fundjavës së kaluar. Në klip, lojtari në…
Sledgehammer premton rregullime thelbësore përpara lançimit të Vanguard
Beta e Call of Duty: Vanguard ka përfunduar dhe ka mbetur edhe pak më shumë se një muaj deri në fillimin e lojës më 5 nëntor. Zhvilluesi i Vanguard, Sledgehammer Games, ofroi një postim në blog pasi kishte përfunduar beta,…
Ky bug i Call of Duty Vanguard bën qentë ti sulen të zotit
Call of Duty: Vanguard beta paraqiti një sërë streaks për lojtarët që të bëjnë shumë vrasje, dhe shumë ishin të lumtur të shihnin qentë sulmues në formacion. Sidoqoftë, duket se kishte diçka të gabuar me kodin për qenët vrasës në…
Disa lojtarë po bëjnë cheat edhe në Call of Duty: Vanguard beta
Call of Duty: Vanguard nuk është lançuar ende, por lojtarët tashmë po raportojnë se cheaters janë jashtë në fuqi gjatë testit beta të platformës së kësaj fundjave. Masat anti -cheat duhet të futen, natyrisht që do të thotë se sistemet…
Lojtarët e bërë ban në CoD Warzone s’mund të luajnë as Vanguard
Shumë lojtarë të Call of Duty nuk janë në gjendje të luajnë beta Vanguard pasi kanë marrë një ban të përhershëm edhe pse nuk e kanë luajtur kurrë lojën. Por nëse jeni bërë ban në Warzone, ky mund të jetë…