Leak: iPhone 11 Max do të vijë me Apple Pen
Kjo do të sillte një kthesë të madhe për iPhone Gjatë javëve të fundit, leaks për iPhone 11 ndaluan, gjithsesi përpara se kjo pauzë të ndodhte, thashethemet qarkullonin se Apple do të prezantonte një kamerë triple rear në smartphone-at e…
PUBG Mobile po teston helikopterë, një hartë të re dhe Angry Birds
Shumë gjëra interesante po ndodhin me betën Kineze. Beta e fundit e PUBG Mobile në Kinë ka sjellë shumë veçori të reja për lojën, përfshirë këtu helikopterët dhe një bashkëpunim me Angry Birds. Po po, Angry Birds. Beta Kineze ka…
Ku të gjeni vendndodhjet e memorialeve të Cube në Fortnite
Një guidë me vendndodhjet ekzakte Një pjesë e misioneve Worlds Collide në Fortnite është një detyrë fare e thjeshtë: shko të vizitosh një prej dy vendndodhjeve të memorialeve të Cube në hartën e Fortnite. Fatmirësisht, kjo është fare e lehtë…
Pandea Stones, loja mobile që po ju mungon
Nëse jeni besnikë të platformës mobile, sigurohuni që ti hidhni një sy. Shpesh për një vend kaq të vogël sa Shqipëria, koncepti i zhvillimit të një loje me përmasa gjigande si ato që shumica prej nesh, rëndomë janë mësuar të…
Dakotaz do të ndalojë së shpenzuari para në Fortnite
Lojtarët mbështesin mendimin e tij dhe thonë se shpjegimi i Epic për B.R.U.T.E nuk qe i mjaftueshëm Shumë lojtarë të Fortnite nuk ishin të kënaqur nga shpjegimi i Epic se pse robotët gjigandë overpowered B.R.U.T.E. janë akoa pjesë e lojës.…
Epic mbron mechs në Fortnite, duke thënë se nuk shkaktojnë shumë eleminime
"Misioni i Fortnite është të sjelli lojtarët së bashku për të kaluar mirë dhe t'i japë të gjithëve një mundësi për të fituar pa dallim aftësie" Kohët e fundit, nëse keni ndjekur streamer-at e Fortnite ose keni hapur subreddit-in e…
Tumblr shitet sërish, këtë rradhë pronarit të WordPress
Ndalimi i përmbajties për të rritur është ende në fuqi. Në 2017n, Verizon mori të drejtat e Yahoo dhe disa kompanive të tjera që ajo kishte, përfshirë këtu edhe platformën e blogging, Tumblr. Tani Verizon ka njoftuar se e ka…
Epic Games paditet pasi dështoi të mbronte privatësinë e përdoruesve të tij
Kjo padi vjen si pasojë e adresave që u bënë hack në Fortnite Epic Games do të përballet me një padi si pasojë e problemit që kishte me nxjerrjen e informacioneve personale të miliona adresave të Fortnite. Ky problem ndodhi…
PUBG Mobile është loja battle royale me më shumë fitime në PlayStore
Është e padiskutueshme që PUBG Mobile është një nga lojërat më të mëdha mobile të publikuara ndonjëherë, ndaj nuk është shumë çudi të dëgjosh se loja është ajo që merr fitimet më të mëdha përmes lojërave battle royale mobile në…
FaceID e iPhone është bërë hack në më pak se 120 sekonda
Anëtarë te Black Hat hacker në Las Vegas ja dolën që të hapnin Face ID e iPhone për vetëm 120 sekonda. Mënyra se si ata e bënë mund t'ju çudisë, por në të njejtën kohë duhet t'ju shqetësojë pak. Në…