Zbulohet loja falas e PlayStation për Nëntorin?!
Nëntori tashmë po bëhet një muaj mjaft i madh për abonentët e PlayStation Plus. Në fillim të këtij muaji, u zbulua se Sony do të lëshojë tre lojëra shtesë falas të PlayStation VR për abonentët së bashku me lojërat e…
GTA 6 njoftohet të jetë open-world dhe të sjellë një “shkatërrim gjigand”
Me lançimin e Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, debati është parashikuar edhe një herë të kthehet përsëri në zhvillimin e Grand Theft Auto VI. Para fundit të këtij viti, Rockstar Games do të ri-lançojë versionet remaster…
Sony zbulon se God of War do të vijë në PC
Një tjetër ekskluzivitet del nga duart e Sony për tu luajtur në PC. Pas gati një viti të tërë spekulimesh dhe shpresash, God of War, përralla e Sony për perënditë olimpike, hyjnitë nordike dhe sprovat dhe mundimet e Kratos, tani…
Pronari i Arsenal përfshihet në Valorant eSports?!
Kroenke Sports and Entertainment (KSE), një kompani holding amerikane, thuhet se po kërkon të hyjë në Valorant Esports vitin e ardhshëm. Kjo kompani u themelua nga Stan Kroenke i cili njihet gjerësisht për pronësinë e tij të klubit të Premierligës…
Si të luani si një fantazëm në Warzone | GUIDE
Ghosts of Verdansk arrin në Warzone si pjesë e eventit The Haunting Halloween, dhe ka shumë sfida që të drithërojnë për t'u përballur në këtë game mode sezonal. Nëse lufta për mbijetesën tuaj në Verdansk nuk ishte mjaft gjallërues, mënyra…
Riot Games zbulon skine të reja Arcane për Jayce dhe Vi
Zhvilluesi i League of Legends shkoi në Twitter për të njoftuar skinet Arcane Edition për Jayce dhe Vi. Të dy personazhet janë lojtarët kryesorë në serialin e ardhshëm të animuar, duke u paraqitur shumë në materialet promovuese dhe trailerat. Titulli…
Gjithçka që duhet të dini për sistemin Objective Bounty të LoL këtë preseason
Disa njerëz e kanë krahasuar League of Legends me një luftë të tensionuar midis 10 luftëtarëve të furishëm. Dhe në preseason 2022, Riot Games do të shtojë një mënyrë tjetër për ekipet që të kthehen dhe të fitojnë nga çdo…
Vladimir Putin përgëzon fituesit e DOTA 2 World Champs
Team Spirit është skuadra e parë e Evropës Lindore që fiton International në më shumë se një dekadë, duke rrëzuar ekipin kinez PSG.LGD në një raund ndeshjesh të diskutueshme dhe tepër të ngushta. Vladimir Putin përkrah skuadrën në një postim.…
Një teaser i GTA 6 mund të vijë me Trilogy Remaster
Roskstar më në fund njoftoi zyrtarisht Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition në fillim të këtij muaji. Përveç se fansat janë tejngopur me kontentin aktual, remasterët e GTA III, Vice City dhe San Andreas tashmë janë parashikuar…
Ariana Grande shfaqet si astronaut në eventin e ri të Fortnite
Fortnite ka njoftuar eventin e saj të Halloween 2021: The Wrath of the Cube Queen. Fortnite kishte një gjë me kube që tani shkon vite më parë, dhe eventi Fortnitemares ka të bëjë kryesisht me një luftë kubike. Lojtarët kanë…