“Baby Shark” është video e parë në YouTube që ka arritur 10 miliardë shikime
Billboard raporton se kënga e fëmijëve aq tërheqëse nga Pinkfong është bërë videoja e parë që ka arritur 10 miliardë shikime në YouTube. Dhe askush nuk ka gjasa t’i arrijë këto shifra tani së shpejti. Video "Despacito" e Luis Fonsi,…
Pro i CS:GO ndërron jetë papritur, shokohet komuniteti i lojës
Një lojtar i njohur profesionist i Counter-Strike: Global Offensive ka ndërruar jetë. Alex "FUSiON" Dincof vdiq më 3 janar 2022 në moshën 23 vjeçare. Muajin tjetër ai do të kishte mbushur 24 vjeç. Detajet pas vdekjes së FUSiON mbeten të…
Team BLINK arrin Rank 23 në HLTV dhe ftohet në Elisa Invitational Winter | CSGO
Pas një rrugëtimi të madh nëpër tournament të ndryshme gjatë vitit 2021, Team BLINK e nis vitin 2022 mbarë duke thyer një rekord në rank e HLTV dhe gjithashtu të ftohet në tournament e Elisa Esports. HLTV është një platformë…
Japonia po sjell shkollën e parë eSports
Gjatë viteve të fundit eSports ka patur një rritje goxha të madhe në shumë aspekte të saj. Dhe kjo ka bërë që Japonia të sjellë një shkollë për të trajnuar personat të cilët duan të bëhen pjesë e botës së…
Lojtarët më të mirë të vitit 2021 në CS:GO
Në vitin e fundit, fansat vëzhguan shumë momente mahnitëse në CS:GO. Nga humbjet befasuese te performancat dominuese, lojtarët pro i dhuruan skenës disa shfaqje mbresëlënëse. Ata bënë vazhdimisht paraqitje mahnitëse, dhe si rezultat, morën vendin e tyre në listën e…
CSGO ZywOo pranon se s1mple ishte lojtari më i mirë këtë vit
Ylli i Team Vitality që nga fillimi i tyre, ZywOo hodhi dritë mbi vitin e turbullt që kishte ekipi i tij dhe ishte kritik ndaj performancës së tij gjithashtu. Duke folur me Esports Kingdom, ai nuk kishte turp të pranonte…
Ky është konkursi më i çmendur që kemi parë ndonjëherë për Microsoft Excel
Hapeni rrugën, kanë mbërritur geeksat. Këtë fundjavë është turneu i esports për të cilin nuk dinit, por do t'ju pëlqente: Kupa Botërore e Modelimit Financiar. Në konkurs, konkurrentët nga e gjithë bota zgjidhin raste studimore financiare të jetës reale duke…
CSGO gjykohet si loja më relaksuese esport
Relaksimi me Counter-Strike: Global Offensive mund të tingëllojë e çuditshme, por studimet ​​provjonë se është një opsion i vlefshëm. Kërkimet shkencore kanë zbuluar se CSGO është sporti kryesor më relaksues për të luajtur. Ndërsa rrahjet e zemrës së lojtarëve u…
Team BLINK thyen një rekord të ri
Team BLINK është një ndër ekipet më të famshme shqiptare e cila së fundmi ka filluar të përfshihet në skena të ndryshme të esports rajonal dhe evropian. Dhe së fundmi TEAM Blink ka arritur një rekord të ri personal, tashmë…
Diogo Jota lë në mes eventin e FIFA 22 pasi kishte ndeshje me Liverpool
Diogo Jota duhej të tërhiqej shpejt nga një turne i FIFA 22 për të arritur në ndeshjen e Liverpoolit në Premier League kundër Southampton. Sulmuesi 24-vjeçar po merrte pjesë në një turne në internet të FIFA 22 më 27 nëntor.…