PUBG do të marrë një hartë të re për Season 9, që quhet Paramo
PlayerUnknown's Battlegrounds duket të jetë duke sugjeruar drejt një harte plotësisht të re. Një seri cratesh janë shpërndarë me copa të një tablete guri dhe gërma që referojnë 'Paramo'. E gjitha kjo na drejton në një farë update-i të madh.…
PUBG Arena mode kthehet për provë këtë javë
23 Shtator 2020 Modaliteti Arena i PUBG po kthehet përsëri në Laboratorë për të testuar përsëri, pasi u çaktivizua javën e kaluar. PlayerUnknown's Battlegrounds mund të ketë një modë Arena "me 64 persona, të bazuar në skuadër". Zhvilluesi PUBG Corp…
Mode-i i ri në PUBG Vostok është i stilit të turneut
Një mod i ri është bër leaked dhe quhet “tournament-style battle royale” Disa karakteristika të ardhshme të rrjedhura për PlayerUnknown's Battlegrounds sugjerojnë që një mënyrë e re eksperimentale është në proces. Lojë me shumë lojtarë mund të jetë duke marrë…
Skena e PUBG-së në esport është ende “në zhvillim”
Michael Sung shpjegon se si PUBG Corp përdor reagimet e tifozëve dhe lojtarëve për të përmirësuar esportin PlayerUnknown's Battlegrounds ka pasur një udhëtim të ashpër në skenën e esports. Përkundër ambicieve të larta dhe turneve të hershme në shkallë të…
Update i ardhshëm i PUBG do të jetë më shumë PvE sesa PvP
Gjatë Dev Corner të fundit për reagimet e komunitetit, Dave Curd, drejtori krijues i PUBG Corporation, hodhi një aludim se si patch-i tjetër ndërron fokusin për ekipin dhe lojtarët. "8.2 prezanton decoy grenade, e cila me të vërtetë ndikon në…
Zhvilluesit e PUBG janë “duke punuar fort” për të shtuar Ranked Solos
"Që kur Ranked mode u prezantua në PUBG, shumë prej jush kanë kërkuar shtimin e Ranked Solos", thotë njoftimi në Twitter. "Ne duam që ju të dini se ne e kemi dëgjuar kërkesën tuaj, dhe po punojmë në mënyrë aktive…
Këto janë lojërat falas të PS Plus për Shtatorin e vitit 2020
Mes të gjitha artikujve të lajmeve sot (që kanë qenë goxha), Sony njoftoi lojërat falas të PS Plus për Shtatorin. Ndërsa ishim të zënë duke shkruar për trailerin më të fundit të Call of Duty Black Ops: Cold War dhe…
Si mund të ulni pingun në PUBG?
Me gjithë popullaritetin e PUBG Mobile, krijimi i parë Battle Royale i Bluehole, PUBG, ende gëzon një bazë lojtarësh të respektueshme. Loja mund të duket e frikshme për lojtarët më të rinj, dhe ka një aftësi të lartë, mirësjellje ndaj…
Pesë vendet më të mira për t’u hedhur në Livik në PUBG Mobile
Këto janë vendet më të mira në hartën ekskluzive të PUBG Mobile Livik është harta e re ekskluzive për PUBG Mobile. Ajo erdhi në lojë në update 0.19.0 dhe është e dizenjuar specifikisht për gameplay në mobile. Zhvilluesit e kanë…
Ja se kur do të vijë Erangel 2.0 në PUBG Mobile
Harta e re pritet të vijë me Update 1.0.0 Lojtarët e PUBG Mobile në mbarë botën kanë kohë që presin ardhjen e Erangel 2.0 në lojë. Ajo pritet të sjellë grafika HD, përmirësime vizuale dhe shtesa të tjera mjaft të…