Sailor Moon bën Hype 30 vjetorin me trailer promovues
Mund të jetë e vështirë të besohet, por Sailor Moon është publikuar 30 vite më parë. Anime ka ekzistuar për tre dekada të tëra, dhe siç mund ta imagjinoni, fansat po festojnë momentin historik të madh. Sigurisht, skuadra që qëndron…
Votoni anime tuaj të preferuar në Crunchyroll Anime Awards 2022
Crunchyroll ka shpallur finalistët e saj për Anime Awards 2022. Votimi publik për fituesit e çmimeve filloi këtë të martë, më 18 janar 2022 dhe do të zgjasë deri të martën e ardhshme, 25 janar 2022. Fituesit do të shpallen…
Fansat e Narutos debatojnë midis fuqisë së Sakura dhe Hinata
Edhe nëse e urreni, të jesh një ninja në Naruto vjen me disa anë negative. Përveç të gjitha misioneve për jetë a vdekje, ju duhet të luftoni me fansat herë pas here. Naruto Uzumaki luftoi me të gjithë nga Sasuke…
Attack on Titan season 4 konfirmon disa tituj të rinj për episodet e ardhshme
Të dielat janë kthyer në një ditë feste për fansat e Attack on Titan dhe kjo nuk do të ndryshojë për disa javë. Në fund të fundit, sezoni i katërt është rikthyer dhe pritet të zgjasë deri në pranverë. Këtë…
Fansat e JoJo’s Bizarre Adventure mezi po presin për spin-off e reja
Në vitin 2021, JoJo's Bizarre Adventure solli një numër personazhesh në mangën esaj, duke u dhënë fansave seri spin-off që panë rikthime të mëdha për Jolyne Cujoh, Josuke Higashikata dhe Hol Horse. Megjithatë, duket sikur viti 2022 mund të jetë…
Aktori i Attack On Titan emocionohet për Eren në sezonin e fundit
Sezoni i fundit i Attack On Titan është po aq brutal sa episodet e mëparshme, nëse jo më shumë, me Eren Jaeger që ka një qasje krejtësisht të ndryshme për të shpëtuar botën nga ajo që kishte provuar më parë.…
Dragon Ball Super: Super Hero shfaq Ultimate Power të Gohan
Dragon Ball Super po rikthen Ultimate Gohan në filmin e ri Dragon Ball Super: Super Hero! Një gjë për të cilën fansat mund të bien dakord është se Gohan definitivisht nuk ishte aq i pranishëm me fillimin e Dragon Ball…
Jujutsu Kaisen 0 lançon skena të reja
Jujutsu Kaisen 0 mund të mos ndjekë historinë aktuale të Yuji Itadorit në serialin shonen të krijuar nga Gege Akutami, por kjo nuk e ka penguar atë që të bëjë shifra të mahnitshme fitimesh nag kinematë në Japoni. Ndonëse prequel…
Rent-A-Girlfriend zbulon datën e publikimit të sezonit 2
Rent-A-Girlfriend ka publikuar zyrtarisht datën e publikimit me një trailer dhe poster të ri për sezonin 2 të animes! Viti 2020 ishte një nga vitet më të vështira për shumë arsye, dhe bota e animes mori një goditje veçanërisht të…
Webcomic i Assassin’s Creed Dynasty arrin një miliardë shikime
Ubisoft zbuloi sot se webcomic i tyre, Assassin’s Creed Dynasty ka arritur një miliardë shikime në Kinë. Që prej lançimit të saj, webcomic i Assassin’s Creed ka qëndruar në Top 10 në zhanrin Wuxia me një vlerësim 9+/10. I krijuar…