Riot do të zbulojë një lojë me letra dhe anime për League of Legends
Këto janë vetëm disa prej surprizave që Riot do të sjellë për 10-vjetorin e League of Legends League of Legends po feston sot 10-vjetorin dhe Riot do ta festojë këtë ditë me shumë aktivitete dhe streams që do të përfundojnë…
Dragon Ball Z Kakarot vjen më një trailer të ri dhe datë lançimi
Loja do të lançohet në mbarë botën për PC dhe konsola në 17 janar. Dragon Ball Z Kakarot, loja role-playing e bazuar në seritë e famshme të manga dhe anime do të lançohet në fund të janarit për PC dhe…
Zbulohen 2 teaser të rinj për gameplay-n e Dragon Ball Z Kakarot
Së bashku me gameplay-n është zbuluar dhe pak nga historia e lojës Dy teaser të rinj për historinë dhe luftimet e lojës së ardhshme Dragon Ball Z Kakarot janë zbuluar nga Bandai Namco. Teaser-at na japin mundësi t'i hedhim një…
Një lojë e re One Punch Man 3v3 ka dalë dhe fansat po e vënë shumë në pikëpyetje
Si mund ti bësh nerf Saitamës Nëse jeni fans i serive anime të One-Punch Man dhe jeni gjithashtu i dhënë pas videolojërave, jeni me shumë fat, pasi Bandai Namco njoftoi lojën e parë të saj për konsola One Punch Man:…
Dragon Ball Z Kakarot do të lançohet në fillim të 2020s
Sapo është njoftuar në konferencën e Microsoft në E3, se një lojë Dragon Ball Z ARPG do të vijë nga fillimi i 2020s. Loja do të quhet Dragon Ball Z Kakarot dhe në bazë të trailer-it, duket se do të…
Ky mod i Fallout 4 do iu bëjë të ndieheni si në një Anime
Aplikohet vetëm te femrat gjithsesi Nëse mendonit se problemi me Fallout 4 qëndronte se personazhet e tij nuk i kishin sytë të mëdhaja mjaftueshëm dhe hundët të vogla mjaftueshëm, lutjet tuaja kanë marrë përgjigjje. Një mod i ri i lojës,…
Netflix do të bëjë një adaptim anime të Dragon’s Dogma të Capcom
Një nga lojërat më pak të dëgjura të Capcom do të marrë vemendjen këtë rradhë Kur mendon për Capcom me shumë mundësi të parat lojëra që vijnë në mendje janë Street Fighter dhe Mega Men. Ndoshta edhe Dead Rising dhe…
Dragon Ball Super: Broly, të ardhurat e filmit janë mahnitëse
Seritë më komerciale të filmave që kemi parë deri tani. Një sukses masiv ka ndjekur nga pas Dragon Ball Super : Broly, seria e re anime e filmave që vendosin Gokun dhe Vegetën së bashku për të luftuar kundër të plotfuqishmit Broly. Sipas një…
League of Legends vjen me një trailer të ri që është tepër anime
Më parë këtë javë, u publikua “Awaken” nga League of Legends. Është një video, që sjellë si personazhet ashtu dhe botën e Riot’s MOBA në jetë, më mirë se çdo gjë që zhvilluesi ka krijuar më parë. Madje dhe një trailer i ri…
Versioni origjinal i Catherine duket të jetë gati për PC
I keni ende të gjitha dekorimet tuaja të Krishtlindjeve? Për pronarët e PC-së kemi një dhuratë vërtetë speciale: versioni origjinal i Catherine duket i vendosur për t'u lançuar për PC. Dje, Sega ngacmoi portalin e PC-së në faqen e saj…