Amazon ribrandon së fundmi Twitch Prime në Prime Gaming
Amazon dhe Twitch planifikojnë të ribrandojnë Twitch Prime në Prime Gaming, sipas vetë insider-it Rod “Slasher” Breslau. Slasher tregoi logon e re të shërbimit dhe postoi një përshkrim të qëllimeve dhe veçorive të kompanive që do të jenë në dispozicion…
WhatsApp po punon për të suportuar disa pajisje njëherësh
Gjithashtu po zhvillohet edhe WhatsApp për iPad Sipas raportimeve të fundit, WhatsApp po punon për të suportuar disa pajisje njëherësh, ndërkohë që historia e chat-eve do të sinkronizohet ndërmjet tyre. Thuhet se WhatsApp po teston mundësinë e përdorimit të një…
TikTok do të bëhet ban në SHBA në vetëm 45 ditë
TikTok mund të ndalohet në 20 shtator në SHBA pasi presidenti Donald Trump ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv duke ndaluar gjigantët e teknologjisë kineze, Bytedance dhe Tencent të bëjnë biznes në vend Një urdhër i ri ekzekutiv i dhënë nga…
Instagram Reels tashmë është në dispozicion në të gjithë botën
Me fatin e TikTok ende në ajër, ata tek Instagram po bëjnë lëvizjen e tyre për të mbushur boshllëkun e krijuar nga ndalimi i TikTok në Indi dhe ndoshta SHBA, me prezantimin e Reels. Reels u lëshua në vitin 2019…
Jepini një formë të re gjithçkaje që është e mundur me Galaxy Z Fold2
Samsung vazhdon të kryesojë në një kategori krejt të re të pajisjeve celulare duke prezantuar gjeneratën e ardhshme të telefonave të palosshëm - Galaxy Z Fold2. Pas lançimit të dy pajisjeve të palosshme dhe dëgjimit të komenteve të përdoruesve për…
Galaxy Watch3 dhe Galaxy Buds prezantohen zyrtarisht
Qëndroni produktiv, të lidhur dhe të shëndetshëm në këtë epokë të re me aksesorët më të rinj nga Samsung Samsung Electronics njoftoi sot në Unpacked Galaxy Watch3 dhe Galaxy Buds Live. Galaxy Watch3 është një orë inteligjente e gjeneratës tjetër…
Galaxy Tab S7 dhe Tab S7+, tablet universal për produktivitet dhe kreativitet
Galaxy Tab S7 dhe Tab S7+ janë dy tableta fleksibël dhe të gjithanshëm që kombinojnë aftësinë e një kompjuteri, fleksibilitetin e një tableti dhe lidhjen e një smartphone. Duke u bazuar në trashëgiminë e lidershipit të Samsung të Galaxy 5G,…
Samsung prezanton Galaxy Note20 dhe Note20 Ultra për të fuqizuar punën dhe lojën tuaj
Seria Galaxy Note20 është një central produktiviteti, që lidhet pa probleme me ekosistemin Galaxy për t’ju dhënë më shumë fleksibilitet dhe kohë për çka ka më shumë rëndësi. Sot, Samsung Electronics organizoi eventin e parë ndonjëherë virtual  ‘Galaxy Unpacked’ transmetuar…
Nga Zoom në Fortnite, çdo aplikacion që mund të bëhet ban nga Trump
Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë gjithashtu kanë zhvendosur fokusin e tyre në aplikacione si WeChat, e cila është akuzuar për ndarjen e të dhënave të përdoruesve me qeverinë kineze Është e gjitha pjesë e një lufte teknologjike përshkallëzimi midis Trump…
Apple bëhet kompania më fitimprurëse në botë
Apple tani është në krye të botës pasi ka fituar titullin e kompanisë më të vlefshme në botë bazuar në vlerën e tregut të aksioneve, duke shkatërruar gjigantin e naftës të Arabisë Saudite, Saudi Aramco. Të premten, aksionet e kompanisë…