Red Bull M.E.O. Season 5 PUBG Mobile
Një ndër eventet më të mëdha mobile në Shqipëri, Red Bull M.E.O. Season 5, ka përfunduar duke shpallur fituesin e madh të këtij tournament për PUBG Mobile. Por si nisi, u zhvillua dhe përfundoi ky event? Red Bull M.E.O. Season…
Çfarë ndodhi gjatë finales së Red Bull M.E.O Season 5?
Fundjavën e kaluar më 10 dhjetor, GameON Albania zhvilloi finalen e madhe të tournament të Red Bull M.E.O Season në PUBG Mobile ku 16 ekipet më të mira nga e gjithë Shqipëria u përballën kundër njëri tjetrit. Por çfarë ndodhi…
Cilat janë pritshmëritë që kanë ekipet finaliste të Red Bull M.E.O?
Ekipet finaliste të Red Bull M.E.O. PUBG Mobile janë vendosur dhe pothuajse secili ekip ka qëllimet dhe pritshmëritë e tyre. Por cilat janë ato. GameON Albania po iu sjell pritshmëritë e pothuajse cdo ekipi pjesëmarrës në këtë finale. Executioners France…
Ku do të mbahet finalja e Red Bull M.E.O. PUBG Mobile?
Gjatë fundjavës së kaluar u zhvilluan gjysmëfinalet e Red Bull M.E.O. PUBG Mobile ku 16 ekipet më të mira u kualifikuan për të marrë pjesë në finalen e madhe të Red Bull M.E.O. PUBG Mobile. Por ku dhe kur do…
Pokémon Scarlet & Violet, Pokemon Scarlet & Violet
7.0

Pokémon Scarlet & Violet Review

Pokemon Scarlet & Violet shënon fillimin e një brezi të ri dhe na prezanton me rajonin e ri Paldea të frymëzuar nga Iberia. Paldea ju pret me krahë hapur dhe liria për të përparuar me ritmin tuaj e bën atë…
Si do të zhvillohen gjysmëfinalet e Red Bull M.E.O PUBG Mobile?
Faza e qualifiers u zhvillua nga data 24 nëntor deri më 29 nëntor duke kualifikuar 36 ekipe të ndryshme nga e gjitha Shqipëria në gjysmëfinale. Por tashmë lind pyetja se si do të zhvillohen gjysmëfinalet e Red Bull M.E.O PUBG…
Çfarë ndodhi gjatë fazës së Qualifiers në Red Bull M.E.O PUBG Mobile?
Prej datës 24 nëntor deri në 29 nëntor u zhvilluan qualifiers për Red Bull M.E.O PUBG Mobile në Shqipëri të cilat ishin të ndara në gjatë ditë të ndryshme dhe ku ekipe të ndryshme nga e gjithë Shqipëria morën pjesë.…
Warzone 2.0 së shpejti me feature të Metal Gear Solid
Warzone 2.0 mund të mos jetë perfekt, por po na ofron shumë argëtime. Lojtarët po mirëpresin veçorinë "e jashtëzakonshme" të bisedës në afërsi, e cila çoi në një fitore epike zero vrasje për një lojtar që luajti si shofer Uber.…
Ja se si është të kesh Frieza e Dragon Ball si shefin tënd
Nuk është sekret që Frieza është një djalë i frikshëm. Që nga dita kur u prezantua personazhi, Dragon Ball ka theksuar tiparet më të këqija të villan. Tiranike dhe me zemër të ftohtë, Frieza mishëron disa nga tiparet më të…
Streamerit i bien të fikët gjatë lojës RuneScape
Kepi ​​i ferrit. Një çmim u jepet vetëm lojtarëve më të përkushtuar të Old School RuneScape, të cilët kanë aftësinë dhe këmbënguljen për t'u ulur në 69 valët e mundimit të Infernos. Është shumë e vështirë dhe jo një sfidë…
Rritet numri i moshave të mesme në video lojëra
Ndonëse videolojërat janë përhapur për një kohë tani, disa ende e lidhin vetëm me argëtimin e fëmijëve. Megjithatë, të dhënat e reja nga grupi NPD sugjerojnë se numri i lojtarëve të moshës së mesme është rritur me shpejtësi vitet e…
CD Projekt thotë se The Witcher Remake do të ketë open world
Geralt mund të ketë një botë më të madhe për të eksploruar këtë here Remake i The Witcher të vitit 2007 do t'u japë lojtarëve pak më shumë liri se hera e parë. The Witcher Remake, e cila po zhvillohet…
Dragon Ball zbulon pamjet e para nga manga e re
Dragon Ball Super: Super Hero ishte filmi anime i fundit që seria e Dragon Ball solli gjatë viteve të fundit. Dhe tashmë kjo seri ka vendosur që këtë vit të sjellë edhe një seri manga duke zbuluar pamjet e para…
John Wick

Traileri i lojës së re John Wick është mahnitës

Në rast se e keni humbur, kohët e fundit u zbulua se distributori i filmave të John Wick, Lionsgate, aktualisht "po ofron propozime" për një lojë të mundshme AAA John Wick. Jam i sigurt që flas për të gjithë këtu…
Si të merrni Chrome Punk skin falas në Fortnite
Ekziston një skin i ri drithërues i disponueshëm falas në Fortnite. Ja se si të merrni skinin Chrome Punk në Fortnite falas. Fortnite vendosi të rikthejë sezonin e Halloween për fansat me një veshje krejt të re në dispozicion duke…
Sony dhe Honda mund të sjellin PS5 në makinat e tyre
Duke folur për Financial Times, Izumi Kawanishi, presidenti i sipërmarrjes së përbashkët, tha se është "teknologjikisht e mundur" që Sony të integrojë platformën PS5 në makinën që synon të ndërtojë me Honda. Tesla filloi të ofrojë automjetet e saj më…
Aktori i Power Rangers, Jason Frank ndërron jetë
Jason David Frank, aktori dhe artisti luftarak më i njohur për një brez fansash si Tommy Oliver nga Power Rangers ka vdekur. Ai ishte 49 vjeç. Raportimet se Frank kishte ndërruar jetë filluan të qarkullonin gjatë fundjavës, përpara se një…
Star Citizen falas deri në fund të Nëntorit
Star Citizen aktualisht është falas për të luajtur deri në fund të muajit, falë një ekspozite të hapësirës ajrore në lojë, ku mund të fluturoni pothuajse të gjitha anijet pa kosto shtesë. Në fillim të këtij viti, u zbulua se…
Te gjitha lajmet e fundit