Luani këtë lojë falas në PC së shpejti
Bless Unleashed është një MMORPG free-to-play që tani do të jetë edhe PC, pas lançimit të tij në 2020 në Xbox dhe PlayStation. Duke pritur lançimin më 6 gusht, versioni PC i Bless Unleashed do të vazhdojë me versionin e…
Loja e re mobile e Marvel duket super
Lojërat mobile marrin një emër të keq për humbjen e kohës, që ofrojnë vetëm lojëra të përsëritura. Future Revolution i Marvel me shpresë do të shmangë ato tendenca pasi duket si një lloj crossover epik i Marvel që adhuruesit t’i…
Kjo lojë mobile është për të gjithë ju që shihni seriale turke
E vendosur në një kohë të pasurisë dhe hirit, Game of Sultans ju lejon të sundoni sipas dëshirës tuaj në epokën e artë të Perandorisë Osmane. Ju jo vetëm që mund të bëni një luftë epike përtej fushës së betejës…
Ja çfarë duhet të dini për lojën e ardhshme Asphalt Nitro 2
Gameloft u ka dhënë një surprizë të madhe mobile players. Ata kanë njoftuar Asphalt Nitro 2, i cili aktualisht është në dispozicion në beta ekskluzivisht për përdoruesit e Android. Nëse doni të dini më shumë për Asfalt Nitro 2, fokusohuni…

PewDiePie tallet me Neekolul

Themeluesi i TikToker dhe "Hype House" Thomas Petrou tha se ai është nën një non-disclosure agreement (NDA) në lidhje me një padi të zgjidhur nga ish-anëtarja Daisy Keech. NDA gjithashtu përfshin anëtarë të tjerë të Hype House. Petrou e zbuloi…
Sony ka shitur më shumë se 10 milion konsola PS5 deri tani
Sot, përpara raportit tremujor të të ardhurave të Sony, kompania njoftoi një moment historik të ri të shitjeve për PlayStation 5. Pavarësisht nga mungesat e pjesëve, deri më 18 korrik janë shitur globalisht 10 milionë konsola PS5 në të gjithë…
Update i Season 13 i PUBG do të prezantojë një dhomë të re plot me loot
PlayerUnknown's Battlegrounds ka njoftuar se sezoni i tij i 13-të i PUBG do të mbërrijë më 4 gusht për PC, dhe 12 gusht për konsolat. Sezoni i ri përfshin përditësime si për hartat Taego ashtu edhe për Sanhok, një map…
Top 5 lojërat e ardhshme për një përvojë të përsosur të gaming në TV
Të gjithë lojtarët, profesionistë dhe amatorë, ndjekin gjithmonë atë që po ndodh në botën e video games. Çdo vit, në rrjetet e mediave sociale dhe portalet e specializuara të internetit për lojëra, ne jemi duke pritur lajmet e të gjithë…
Ja se çfarë mund të prisni nga sezoni i ardhshëm në Fortnite
Fortnite, një lojë popullore free-2-play Battle Royale, mund të ketë filluar finalizimin e përmbajtjes për përditësimin e ardhshëm të sezonit 8. Loja është në gjysmë të rrugës për sezonin aktual 7 dhe fansat janë ngazëllyer për të mësuar më shumë…
Edhe gaming CPU-të e Intel janë problem për tu gjendur
Ndërsa kartat grafike janë artikulli më i madh që vuajnë nga mungesat e vazhdueshme të aksioneve, së bashku me artikujt si RAM dhe SSD, Intel paralajmëron se procesorët e tij mund të jenë komponenti tjetër i kompjuterit të lojërave që…
AMD RX 6600 GPU mund të jenë më të lirë se RTX 3060 dhe 3060 Ti të Nvidia
Ne nuk presim që kartat grafike të AMD-së RX 6600 dhe RX 6600 XT të jenë të disponueshme për kompjuterave të lojërave deri në gusht, por duket se tashmë kemi marrë një shenjë se çfarë lloj çmimi mund të presim.…
Kampioni i ri i LoL, Akshan, është i tmerrshëm
Akshan më në fund u bashkua me League of Legends me patch 11.15, por marksman-i ka një fillim të dobët kur është fjala për normat e fitores së tij. Është normale të shohësh që kampionët e rinj kanë norma të…
Lojërat falas të PS Plus për Gushtin?!
Sipas një leak në faqen e saj zyrtare, Sony ka publikuar tre lojërat që do të mbërrijnë tek abonentët e PS Plus falas në muajin gusht 2021. Tituj që mund të shkarkohen në konsolën tuaj PlayStation 4 dhe PlayStation 5,…

Të gjitha detajet për Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Për shumë,  një nga pikat kryesore të E3 të këtij viti ishte për të parë lojën nga vazhdimi i shumë pritur i fituesit të çmimit Loja e Vitit 2017, si dhe datën e lançimit të saj. Gjithçka që dimë deri…
Ku të gjeni një Ferrari në Fortnite | GUIDE
Ekzistojnë tre weekly quests që përfshijnë një Ferrari për të përfunduar në Javën 7 të Sezonit 7 të Fortnite, por para se të bëni ndonjë prej tyre, do të duhet të dini se ku ta gjeni Ferrari të ri 296…
Assassin’s Creed Valhalla do të nxjerrë një DLC të dytë
Përditësimi: Assassin's Creed Valhalla Siege of Paris DLC do të dalë muajin e ardhshëm, sipas patch notes të reja. Shënimet për Title Update 1.3.0 përshkruajnë një sërë ndryshimesh të shumëpritura, duke përfshirë shkallëzimin e nivelit dhe shpatat me një dorë.…
Shihni këtë cosplay të Miwa në Jujutsu Kaisen
Ky cosplay i mrekullueshëm i Jujutsu Kaisen prek momentin më të bukur të Kasumi Miwa në seri! Seria origjinale e manga nga Gege Akutami bëri debutimin e saj të madh anime në fund të vitit të kaluar, dhe seriali ka…
Filmi i ri i Dragon Ball Super mund të ketë në qendër Gohanin
Ka qenë një moment emocionues që kur ekskluziviteti Dragon Ball Super publikoi informacione rreth animes së tij, por që të gjitha përfunduan këtë vit. Nuk ishte shumë kohë më parë që anime u rishfaq, dhe San Diego Comic-Con e çoi…
Te gjitha lajmet e fundit