Disa servera të Dota 2 & CS:GO ishin ‘off’ sepse një kabllo u pre
Serverët e matchmaking të US East në Valve ishin off, dhe kjo nuk ishte për shkak të problemeve të kapacitetit ose një sulmi DDoS, ishte sepse dikush preu një kabllo "Serverët e matchmaking të Lindjes në SHBA janë offline përkohësisht",…
The International 11 e Dota 2 mund të shtyhet për në 2022
Nëse nuk e dinit deri më tani, The International 10 e Dota 2 është vonuar. Për shkak të pandemisë së coronavirus, shumë evente të esports po vonohen ose po bëhen online për të mos rrezikuar përhapjen e mëtejshme të virusit.…
Shumë heronj të Dota 2 janë bërë nerf në Aghanim’s Labyrinth
Game mode-i i kësaj vere morri disa ndryshime drastike Vetëm dy ditë pas nisjes së eventit veror Aghanim's Labyrinth në Dota 2, Valve ka sjellë një patch shumë të madh që ka bërë nerf shumë prej heronjve të lojës. Edhe…
Pas problemeve, Update 7.27b ka ardhur në Dota 2
Ky update i madh sjell ndryshime për shumë heronj Valve solli në Dota 2 Update 7.27b, i cili përmban buffs dhe nerfs për heronjtë e lojës, por patch-i pati një problem kur erdhi. Nëse përpiqeshe të shikoje ndryshimet e patch-it…
Patch 7.27 në Dota 2 sjell ndryshime të mëdha për items dhe draft
Faza e baneve në lojë ka ndryshuar shumë Në Dota 2 ka ardhur Patch 7.27, i cili ka sjellë ndryshime për disa prej items më popullore të lojës, si dhe disa ndryshime në Captain's Mode. Duke nisur nga kjo e…
Princi i Arabisë Saudite ka shpenzuar mbi $70,000 në Dota 2
Mesa duket familja mbretërore qenka shumë e apasionuar pas Dota 2 Kur flasim për "whales" në gaming, zakonisht kemi të bëjmë me lojtarë që shpenzojnë shifra të çmendura brenda një loje ose disa lojërave të së njëjtës kompani. Në rastin…
The International Battle Pass 2020 ka ardhur në Dota 2
Pavarësisht shtyrjes së The International, gjithsesi kemi një Battle Pass të ri Valve tha përpara disa javësh se për shkak të COVID-19 The International 10 nuk do të mbahej në 2020. Gjithsesi, ata tashmë kanë lançuar The International Battle Pass,…
Free2Play | Apex Legends zbulon Loba dhe ushtria amerikane përdor War Thunder
E di që ju kemi munguar, por më në fund i vendosëm gjërat në vijë dhe u rikthyem. Prandaj, pa humbur kohë le të fillojmë. Këtë javë Apex Legends zbulon legjendën e re të lojës, Loba, ndërkohë që ushtria amerikane…
The International në Dota 2 mund të mos mbahet këtë vit
Sipas Valve, eventi do të shtyhet për 2021 Valve ka konfirmuar se The International 2020, eventi kryesor vjetor i Dota 2, është shtyrë. Edhe pse një event në 2020 nuk është tërësisht i pamundur, me shumë mundësi ai do të…
Update 7.26 në Dota 2 ngadalëson edhe më shumë lojën
Update-i i ri ka si qëllim të ngadalësojë lojën në nivelet e larta Duket se Ice Frog dhe ekipi i Dota 2 i Valve po shikojnë me kujdes skenën kompetitive të lojës gjatë pandemisë së coronavirus, pasi një update i…