Dikush bëri që Google Stadia të punojë në iPhone
Teksa Apple ka update-uar rregullat e App Store që të lejojnë streaming services brenda lojës, rreptësia e kompanisë me shumë mundësi nënkupton që me shumë gjasa nuk do të shohim shërbime si Microsoft xCloud ose Google Stadia në iOS së…
Shihni trailerin e fundit të Assassin’s Creed Valhalla
Deri tani duket shumë mirë Assassin's Creed Valhalla premton të jetë një video shumë serioze, nëse traileri i mësipërm është ndonjë gjë për të treguar. Janë dy minuta të skenave të lojës: nga shtëpia e tyre, Vikingët komplotojnë pushtimin e…
Vjen update-i i dytë i NBA 2K21
Vëmendje, ballers! Ekipi i Visual Concepts ka vazhduar përpjekjet e tyre në përmirësimin e NBA 2K21 dhe së fundmi ata kanë ndarë patch-in e dytë në PlayStation 4 dhe Xbox One! Ky update sjell rregullime të shumta, duke përfshirë një…
Lojtarët e Destiny 2 do të duhet të ri-shkarkojnë lojën kur Beyond Light të jetë live
Lajmi i mirë është se do të jetë shumë më e vogël se sa më parë Destiny 2: Beyond Light do të bëjë disa ndryshime shumë të mëdha në lojë kur ajo të vijë në Nëntor, nga të cilat është…
Epic hedh shenja drejt Blade si heroi tjetër i Marvel në Fortnite
Superheroi vampir i Marvel, Blade duket se do të jetë personazhi tjetër që do të bashkohet me eventin crossover në Fortnite në patch v14.20. Duket se superheroi Blade gjysmë-njeri, gjysmë-vampir i Marvel mund të jetë tjetri që i bashkohet listës…
Dy trailers të rinj të Cyberpunk 2077 shfaqin Night City dhe bandat që jetojnë atje
Lajmi i madh nga ekspozita e djeshme e Cyberpunk 2077 ishte zbulimi i kërkesave të sistemit për PC.  Por kjo nuk është gjithçka që ndodhi. CD Projekt gjithashtu lëshoi ​​disa trailers të rinj që shfaqnin Night City, makthin e gjerë…
Kjo është çka ju nevojitet për të luajtur Cyberpunk 2077 në PC
CD Projekt zbuloi specifikimet e kërkuara gjatë prezantimit të fundit Me Cyberpunk 2077 tani vetëm 2 muaj larg, CD Projekt zbuloi kërkesat e sistemit të PC gjatë prezantimit të djeshëm online të Night City Wire. Atëherë këto janë kërkesat minimale…
Just Dance 2021 zbulon 9 këngë të reja, përfshirë Eminem dhe The Weeknd
Just Dance 2021 do të vijë këtë vit në Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X dhe Google Stadia dhe Ubisoft zbuloi këngët e reja që do i shtohen lojës gjatë eventit të Ubisoft Forward. Nëntë…
Marvel’s Avengers Review
Avengers është një nga seritë e filmave më të ndjekura në botë. Mbas mbylljes së avengers endgame, fansat e marvel kanë pritur për një kapitull tjetër në historinë e saj. Por këtë radhe ajo ka ardhur në formën e një…
Cloud Gaming mund të vijë në iOS por diçka po e pengon
Google Stadia dhe Xbox Streaming mund të vijnë në iOS por ka një problem Kohët e fundit Apple nuk ka patur shumë bashkëpunime në fushën e gaming sidomos pas konfliktit me Epic. Por gjithashtu Apple ka hasur probleme me Google…