Tag: tv

Netflix shton një veçori të re në platformë
Netflix sapo ka shtuar një veçori të re që, sipas gjigantit të streaming, klientët e kanë kërkuar prej kohësh. Siç u vërejt për herë të parë nga Protocol, përdoruesit e Netflix tani mund të vlerësojnë filmat dhe shfaqjet me një…
Netflix vendos tarifa për klientët që ndajnë llogarinë me të tjerët
Ditët e ndarjes së fjalëkalimeve të Netflix së shpejti mund të mbarojnë. Kompania e filmave ka filluar të testojë një veçori të re që do t'i tarifonte njerëzit të shtonin profile të shumta në një llogari. Skema është duke u…
Një serial televiziv God of War mund të vijë në Prime Video
God of War, saga hit i Sony, së shpejti mund të shfaqet në ekran. Një raport nga Deadline thotë se Amazon është duke negociuar me Sony Pictures Television dhe PlayStation Productions për të realizuar shfaqjen për Prime Video. Seriali është…
Top 5 lojërat e ardhshme për një përvojë të përsosur të gaming në TV
Të gjithë lojtarët, profesionistë dhe amatorë, ndjekin gjithmonë atë që po ndodh në botën e video games. Çdo vit, në rrjetet e mediave sociale dhe portalet e specializuara të internetit për lojëra, ne jemi duke pritur lajmet e të gjithë…
La Casa de Papel – Season 4 | GameON Review
La Casa de Papel vazhdon akoma me një ritëm të shpejtë dhe të fortë edhe pse ka arritur deri në sezonin e katërt dhe mund të duket se gjithçka po shkon drejt përfundimit. Siç mësuam edhe nga fundi i sezonit…
Will Smith dhe Martin Lawrence më të këqinj se kurrë në Bad Boys
Fotografia e parë zyrtare e Bad Boys 3 u postua në Instagram dhe duket se Will Smith dhe Martin Lawrence do të mbeten "Bad Kids for life". Këta të dy pozpjnë në foto si Detektivët Mike dhe Marcus, si në…
‘Spies in Disguise’ i Will Smith merr një kthesë vërtet shokuese
Blue Sky Studios njihet vetëm për mirë ose keq në botën e animimit. Me gjetje suksesesh masive në seritë e Ice Age ose filmave si The peanuts Movie, por edhe me punë ndoshta jo aq premtuese në rastin e Shark…
Spinoff-i i ‘Spider-Man’ vendos Jared Leto në rolin e ‘Morbius’
Producentët Avi Arad dhe Matt Tolmach konfirmuan se filmi është në fazat e para të punimeve dhe se do të nisë xhirimet në fillim të 2019. Sony nuk duket të jetë shumë i pakënaqur me kritikat e dobëta të Venom,…
Vampyr në një seri televizive nga Fox21
Dontnod Entertainment njoftoi se po përgatit një seri televizive bazuar në botën e Vampyr. Mund të ken kaluar vetëm dy muaj që nga lëshimi i lojës Action-Adventure/Action RPG Vampyr, por Dontnod duket se dëshiron të angazhohet më shumë me universin…
Netflix së shpejti mund të ketë reklama midis sekuencave seriale
Netflix po teston videot promovuese midis dy episodeve e serialeve. Është hera e parë që reklamat do të futen në platformë. Deri më tani, reklamimi në Netflix nuk ishte një çështje. Por tani kompania po teston reklamat midis dy episodeve.…