fbpx
Anda
Anda
37 Articles0 Comments

MrBeast dhuron një çmim prej $100k për një lojë tag
Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson është një nga krijuesit më të njohur të YouTube, me pothuajse 60 milion abonentë vetëm në kanalin e tij kryesor, pa përfshirë kanalet e tij të lojërave dhe bamirësisë. Ai është i njohur më së shumti për…
Një grua nxjerr në ankand koleksionin e kartave Yu-Gi-Oh të bashkëshortit të saj
Kur bëhet fjalë për kartat koleksiouese të lojërave, tifozët mund të kalojnë vite ndoshta edhe dekada duke e bërë gjithmonë edhe më të pasur koleksionin e tyre me tërheqjet kryesore. Nga Pokemon te kartat e bejsbollit, tendenca po gjallërohet këto…
Bordi Mbikëqyrës i Facebook ka vonuar vendimin e tij mbi pezullimin e Trump
Bordit i duhet më shumë kohë për të shqyrtuar mijëra komente publike që ka marrë. Bordi Mbikëqyrës i Facebook ka vonuar vendimin e tij nëse do të lejojë kthimin e ish-presidentit Donald Trump në llogaritë e tij në Facebook dhe…
Ushtria Amerikane zbulon një video ku tregohen UFO
Pentagoni po konfirmon se videoja e rrjedhur që shfaqet për të treguar një objekt të panjohur duke fluturuar në qiell është një fenomen ajror i paidentifikuar, ose UAP. Videoja edhe pse paksa e turbulltë tregon një objekt në formë piramide…
Dy persona të vrarë në përplasjen e kësaj makine Tesla
Autoritetet thanë se u deshën katër orë për të shuar zjarrin Stacioni televiziv Houston KPRC 2 njoftoi se autoritetet në Teksas konfirmojnë dy persona të vranë kur një Tesla u përplas me një pemë dhe shpërtheu në flakë. Shkaku i…
November Eve ju lejon të komandoni një dragua që lëshon zjarr
E kuptojmë , kjo mund të duket si një kthim prapa, por a e mbani mend Eragon? Filmi i vitit 2006 i bazuar në serinë e librave shumë të suksesshëm nga Christopher Paolini, ndjek një djalë të ri i cili…
Netflix po përpiqet të rrisë ‘hype’-in e GTA 6
Për mjaft kohë, Grand Theft Auto 6 është përfolur të jetë në zhvillim, por ende nuk kemi një lajmërim zyrtar. Kjo nuk e ndaloi Netflix France të shkruante se Grand Theft Auto 6 po vjen së shpejti, duke konfirmuar më…
FIFA 21: Si të votoni për Ekipin e Sezonit?
Ngjarja më e madhe e këtij viti, FIFA 21 ka filluar dhe adhuruesit mund të votojnë për TOTS-in e tyre (Ekipi i Sezonit) nga lista e të gjithë lojtarëve të Ultimate Team. Votimi i lojtarëve u hap në 16 Prill.…
Valkyrae shpjegon pse po largohet nga shtëpia e Pokimane
Rachel ‘Valkyrae’ Hofstetter po kërkon të largohet nga shtëpia që ndan me kolegët e tjerë Imane ‘Pokimane’ Anys dhe Janet ‘xChocoBars’ Rose. Në një transmetim të fundit ajo zbulon arsyet pse po merr këtë vendim. Valkyrae ka gati një vit…
Zlatan Ibrahimovic do jetë pjesë e filmit të ri Asterix dhe Obelix
Lajmet se suedezi do të merrte një rol në ‘Asterix dhe Obelix:The Silk Road’ morën një konfirmim kur Zlatan Ibrahimoviç postoi një fotografi në faqen e tij në Instagram duke shkruar ‘Antivirus’, emrin e personazhit që do të interpretojë. 39-vjeçari…