Ani
10 Articles0 Comments

Çfarë të presim nga Apex Legends në 2020
Duke lënë pas një vit mjaft të suskesshëm, le të shohim se si loja mund të ndryshojë gjatë 2020. Apex Legends pati një periudhë shumë fitimprurëse gjatë 2019. Që në momentin e lançimit surprizë në shkurt, ka evoluar që të…
10 lojërat më të mira të kësaj dekade
Këto janë, sipas nesh, lojërat më të mira të dekadës që po lëmë pas Dekada që sapo kaluam pa dyshim që ishte një periudhë shumë e rëndësishme për industrinë e videolojërave. Duke marrë parasysh shumëllojshmërinë e lojërave, sidomos open-world, dhe…
Death Stranding GameON Review – Një lojë nga Hideo Kojima
Pas shumë vitesh në pritje, duke u befasuar herë pas here nga trailerat shumë konfuzues të Death Stranding, më në fund kemi rastin ta eksplorojmë këtë botë të sjellë në jetë nga Kojima Productions. Pas largimit shumë dramatik të Hideo…
Zbulimi i plotë i Xbox Series X do të vijë para E3 2020
Consol-i i brezit të ardhshëm të Microsoft Xbox Series X do të shfaqet në mënyrë të plotë pak para E3, dhe Elden Ring i From Sofware do të paraqitet në evinement. Bazuar në çfarë Shpeshal Ed tha gjatë XboxEra Podcast…
Me sa duket po punohet për Star Wars Jedi: Fallen Order 2
Star Wars Jedi: Fallen Order u lançua muajin e kaluar, por duket se EA që tani po planifikon një sequel. Në listimin e punëve tek adresa e kompanisë tregon se skuadra e Star Wars së Respawn po punëson për një…
EA Motive po punon me një eksperiencë të re shumë unike të “Star Wars”
Nuk dihet akoma nëse studioja po përdor akoma materiale të prodhuara më parë nga Visceral Games që tani ëhtë mbyllur. Në një intervistë me Games Industry, Klaus thotë që EA Motive po punon me "një eksperiencë Star Wars-i shumë të…
Controller-i i PS5 mund të përdoret nga 3 persona në të njëjtën kohë
Edhe pse trailer-i më i ri i Xbox Series X u paraqit më para se Playstation 5, leak-et e controller-it të ps5 kanë shpërndarë shumë informacione të reja. Sikur u rraportua në fillim nga LetsGoDigital, një patentë e dalë nga…
The Witcher i Netflix nxjerr trailer-in final të serialit
The Witcher i Netflix do të dalë në fundin e javës tjetër, dhe gjatë pritjes përshëndetemi me trailer-in final. The Witcher i Netflix, adaptimi i ardhshëm i librave të autorit Andrzej Sapkowski, do të nxjerri të 8 episodet e sezonit…
Remake-u i Resident Evil 2 ka kaluar shitjet e lojës origjinale
Më shumë se 5 milion kopje janë shitur deri në dhjetor Resident Evil 2 Remake arriti 2 milion kopje gjatë javës së lanqimit dhe ka qenë një pjesëmarrës i madh për këtë vit të suksesshëm të Capcom, dhe tani ka…
LEAK: Seria Left 4 Dead do të rikthehet së shpejti
Kjo mund të jetë loja e parë e Left 4 Dead prej vitesh Ka kaluar një dekadë që kur Valve u ka ofruar fansave një lojë të re nga seria Left 4 Dead. Megjithatë, duke u bazuar tek leak-et e…