Stivi
111 Articles0 Comments

Ekrani i Samsung Fold thyhet pas vetëm një dite përdorim
Koncepti i një pajisjeje të palosshme ishte e paimagjinueshëm deri kur Samsung shfaqi Galaxy Fol. Ne nuk dinim shumë për këtë, pasi Samsung e kishte mbajtur mjaft sekret këtë projekt, larg syve dhe duarve të mediave. Kohët e fundit, pak…
Apple po përgatitet të lançojë një iPhone ”të lirë” në 2020-ën
Ka disa thashetheme rreth linjës së re të iPhone në vitin 2020. Tani që Apple dhe Qualcomm kanë zgjidhur problemet midis tyre dhe nëse nuk ka më probleme që mund të hasen përgjatë rrugës, mund të supozojmë se Apple do…
BioWare anulloi origjinalin e Dragon Age 4 për të mbaruar Anthem
Një lojë e quajtur Dragon Age 4 ka qenë në zhvillim prej vitesh, por nuk ka qenë fiks e njejta lojë gjatë kësaj kohe. BioWare njoftoi zyrtarisht Dragon Age -in e ardhshëm me një trailer gjatë The Game Awards, por…
Detaje të reja dalin mbi Star Wars Jedi: Fallen Order!
Kjo fundjavë do të jetë e rëndësishme, pasi Lucasfilm do të organizojë festimet vjetore në Çikago nga 11 prilli deri më 16 prill. Priten shumë njoftime të mëdha, duke përfshirë këtu edhe një në lidhje me Star Wars Jedi: Fallen…
Top 10 lojërat më të mira Survival të të gjitha kohërave
Në një farë mënyre, shumica e lojrave kanë të bëjnë me mbijetesën, por disa përqëndrohen në atë zhanër shumë më tepër se lojëra të tjera. Nëse hedhim një sy drejt lojrave survival vëmë re se intensiteti i frikës ndaj të panjohurës…
Epic Games akuzohet se ka përgjuar PC-të e përdoruesve të tij
Drejtori i Përgjithshëm i Epic Games i është përgjigjur akuzave se Epic Games Store përmban ''spyware''. Herët në mëngjes, Tim Sweeney komentoi mbi një raport të USGamer që fliste për akuzat.Sweeney pohoi në Twitter se çdokush ka të drejtë të…
The Elder Scrolls: Blades kap shifrën e 1 milion lojtarëve
Pasi lançimit i cili e tejkaloi afatin e parashikuar, The Elder Scrolls: Blades më në arriti të publikohej, por në ''early access''. Që nga data e publikimit e deri më sot loja ka arritur të fitojë zemrat e plotë 1…
Lojërat Borderlands 1 dhe 2 po përjetojnë një Review Bomb nga fansat
Fansat e Borderland e prisnin që loja e tretë e serisë të ''tradhëtonte'' Steam dhe të publikohej ekskluzivisht në Epic Store, kështu ata janë hakmarrë në një farë mënyre duke postuar komente të këqija dhe jo të sakta për lojën. Por…
Update-i i fundit i Apex Legends ka hasur në probleme teknike
Patch-i i sotëm i Apex Legends ka pasur një efekt anësor të keq - ai riktheu të gjithë lojtarët në nivelin e parë. Zhvilluesi i lojës Respawn pezulloi serverat për të bërë disa ndërhyrje teknike dhe loja më në fund…
Epic do të vazhdojë luftën ndaj Steam edhe pas kontradiktave të fundit
Ne nuk duam ta bëjmë kurrë më këtë skemë, "tha shefi i dyqaneve të Epic Games Steve Allison në mars, pas trazirave mbi Metro Exodus duke bërë një lëvizje të minutës së fundit nga Steam në Epic. Pastaj ai bëri…