Bledi

Content Writer

449 Articles0 Comments

Çfarë do të ndodhë pas përfundimit të sezonit 8 në Fortnite
Një numërim mbrapsht i ri misterioz është shfaqur në lobby-n e Sezonit 8 të Fortnite, por çfarë do të thotë? Epo, duket se Kapitulli 2 po përfundon me një ngjarje të madhe live të njohur si “The End”. Eventet Live…
Merrni falas theHunter: Call of the Wild në Epic Games Store
theHunter: Call of the Wild është një lojë gjuetie realiste dhe grafike e bukur, e vendosur në një mjedis të botës reale. Kjo lojë për PC është në dispozicion për shkarkim falas nga Epic Game Store. Asnjëherë më parë nuk…
Këto janë skinet Dreams & Nightmares që do të vijnë në CS:GO
Këtë verë, Valve nisi një konkurs të madh artistik CS:GO duke u kërkuar fansave të krijojnë skine armësh të frymëzuara nga tema e Dreams and Nightmares, me dhjetë hyrjet fituese të vendosura për t'i fituar krijuesve të tyre një çmim…
Shikoni çmimet e Epic Games për Black Friday
Ofertat e Black Friday në Epic Games kanë nisur. Ju nuk keni nevojë të prisni fundjavën për të arritur disa oferta mjaft të mira në lojërat e fundit të PC. Edhe disa nga publikimet e këtij viti po marrin tashmë…
WhatsApp web ju lejon të krijoni stickers
Versioni web i WhatsApp është përditësuar me një Sticker Maker të integruar, i cili ju lejon t'i ktheni imazhet e zakonshme nga kompjuteri juaj në Sticker që mund të dërgohen nëpërmjet shërbimit të mesazheve. Për të hyrë në të, klikoni…
Kjo demo e Unreal Engine 5 është pothuajse e padallueshme nga realiteti
Tani që Unreal Engine 5 ka qenë i hapur për disa muaj, ne me të vërtetë po fillojmë të hedhim një vështrim në disa nga gjërat vërtet të pabesueshme që ngadalë po bëhen të afta në lojërat e gjeneratës tjetër.…
Cilësimet më të mira të Vanguard për performancë në PC | GUIDE
Call of Duty: Vanguard më në fund ka mbërritur. Megjithatë, është ende first person shooter, kështu që ju do të dëshironi të ndryshoni cilësimet e lojës për të siguruar që pajisja juaj të jetë gati për betejë. Fatmirësisht, nuk do…
Tani mund të blini kapakë të personalizuar për PlayStation 5
Nëse luksi monokromatik i PlayStation 5 tuaj nuk po e bën këtë për ju, atëherë do të jeni të lumtur të dëgjoni se kapakët zyrtar të personalizuar mund të jenë të disponueshme për t'u blerë brenda një kohe të shkurtër.…
Fortnite Chapter 3 lançohet muajin që vjen
Kapitulli 3 i Fortnite mbërrin muajin e ardhshëm, pas një eventi live kulmor për të përfunduar kapitullin e dytë të lojës dhe për t'i dhënë lamtumirën hartës së saj aktuale, gjithnjë në ndryshim të ishullit. Epic Games konfirmoi kohën për…
Suedia kërkon që Evropa të ndalojë Bitcoin mining
Crypto mining po godasin botën mjaft fort tani. Pavarësisht nëse po përpiqeni të merrni një kartë grafike për PC-në tuaj të re të lojërave, ose thjesht kujdeseni për mjedisin, me siguri keni hasur shqetësime me crypto. Epo nëse po, nuk…