Tashmë mund të luani Among Us brenda Rocket League
Pas muajve punë, një ekip i dedikuar i programmers kanë mundësuar të luajturit e Among Us në Rocket League. Kjo nuk është hera e parë që Among Us është rikrijuar në një formë nëpër video lojëra, por crossover-i me Rocket…
Rocket League rikthen Frosty Fest 2020 me modes të rinj
Rocket League lëshoi ​​një trailer për Season 2 Rocket Pass të saj në fillim të këtij muaji, duke premtuar përmbajtje me temë muzike, si dhe mundësi për të bërë unlock makina të reja dhe dekorime. Sezoni filloi më 9 dhjetor,…
Season 2 i Rocket League do të sjellë ‘player anthems’ më 9 Dhjetor
Shtojini muzikë festimeve tuaja kur të shënoni Numërimi i sezoneve të Rocket League u rivendos pas kalimit të saj në free-to-play, kështu që loja pesë-vjeçare ka qenë në Season 1 për muajt e fundit. Season 2 është në horizont tani,…
Ky mod i Rocket League e bën atë me 120 makina në lojë
Bakkesmod është një mod i gjatë dhe e famshëm i Rocket League, i përdorur kryesisht nga komuniteti për trajnim, video editing dhe shumë gjërave të ndryshme. Për ca kohë, ai kishte një plugin Multi-Car, duke i lejuar përdoruesit të mbushin…
Rocket League do të mund të luhet menjëherë në next-gen
Për ata që kanë në duar konsolat e gjeneratës së ardhshme dhe janë gjithashtu fansa të Rocket League, nuk do të duhet të prisni, pasi loja do të jetë e disponushme menjëherë në këto konsola. Kjo u njoftua dje nga…
Rocket League zbulon Salt Mine Underground
Psyonix po fokusohet pak më shumë në aspektin 1v1 të Rocket League me një vëmendje specifike në Salt Mine Underground (SMUG). Salt Mine është një seri turnamentesh e organizuar nga John “Johnnyboi” MacDonald dhe Matt “Smellsworth” Ellsworth, ku fokusi nuk…
Mod më i fundit i Rocket League e kthen lojën në Among Us
Kemi parë shumë njerëz të cilët kanë krijuar Among Us në lojëra të ndryshme dhe kësaj here do të vijë në Rocket League Among Us dhe Rocket League në pamje të parë nuk kanë asgjë të përbashkët. Gjithsesi të dyja…
Lojtarët e Rocket League bëjnë kërkesë për të shtuar një ‘map maker’
Lojtarët e irrituar të Rocket League, të udhëhequr nga Treyven ‘Lethamyr’ Robitaille, u kanë bërë thirrje zhvilluesve Psyonix të shtojnë një map creator në lojën e futbollit Është e drejtë të supozohet se numri i lojtarëve të Rocket League është…
Rocket League ka një fundjavë 2XP duke filluar që sot
Lojtarët që duan ta kalojnë shpejt Rocket Pass do të kenë mundësi të bëjnë boost progresionin e tyre. Rocket League do të mbajë një event double xp mes datave 22 dhe 26 tetor. Kjo fundjavë me 2XP është një mundësi…
Haunted Hallows është live në Rocket League
Halloween ka ardhur në Rocket League Ngjarja drithëruese Haunted Hallows tani është live me cosmetics të inspiruar nga Ghostbusters, sfida shtesë dhe dy LTM që rikthehen. Lojtarët kanë afërsisht dy javë për të fituar shpërblimet e tyre para se i…