5 video lojëra për t’u luajtur me familjen në vitin 2022
Ndërsa shumica e lojtarëve sot luajnë vetëm ose në internet me miqtë, video lojërat miqësore me familjen janë shumë pak. Tregu dominohet kryesisht nga lojërat e dhunshme pasi ato perceptohen si më argëtuese dhe argëtuese. Prindërit duan gjithmonë të kalojnë…
Ja si të stërviteni ndërkohë që gjeni ndeshjen në CSGO
Counter-Strike: Global Offensive matchmaking mund të jenë të gjata dhe të lodhshme, por në vend që të humbisni kohë duke pritur, në fakt mund të stërvitni Aim-in tuaj. Ja se si. Matchmaking zyrtar i CSGO është bërë më vdekjeprurës dhe…
Settings dhe komanda për të praktikuar në CS:GO
Lojërat Deathmatch mund të përmirësojë aim-in tuaj, por disa praktika solo janë thelbësore në lojërat e nivelit të lartë Counter-Strike: Global Offensive. Kjo është arsyeja pse lojtarët e etur për t'u ngjitur në ranks po kërkojnë settings dhe komandat më…
Agjentët më të mirë për fillestarë në Valorant | GUIDE
Valorant është një lojë e shpejtë që mund të jetë e vështirë për t'u kapur për fillestarët dhe lojtarët e rinj. Zgjedhja e agjentëve të duhur mund t'ju ndihmojë të përmirësoheni më shpejt. Riot Games ka nxjerrë 18 agjentë gjatë…
Kontrolloni nëse Hard Disku juaj ka errore | GUIDE
Hard disku është një pjesë shumë e rëndësishme e kompjuterit tuaj, dhe si çdo komponent i kompjuterit, edhe ai duhet të mirëmbahet. Pra, nëse kompjuteri juaj është i vjetër, duhet të kontrolloni gjithmonë gjendjen e diskut për t'u siguruar që…
Si të shpëtoni nga Silver rank në Valorant | GUIDE
Rank distribution në Valorant ka zbuluar kohët e fundit se shumica e lojtarëve kanë ngecur në Silver. Asnjë rang tjetër nuk ka aq shumë lojtarë sa Silver, gjë që është e habitshme. Ndërsa Silver shpesh shahet për të qenë Elo…
Këto gabime do t’ju prishin performancën në CSGO
Counter-Strike: Global Offensive nuk është e vështirë për t'u luajtur për shumicën e sistemeve, por rruga për të arritur FPS maksimale është plot me gabime të vogla që janë të lehta për t'u bërë nëse nuk dini më mirë. Ndërsa…
Këto janë disa skine të lira për pistoletën tuaj në CSGO
Një pistoletë e bukur e lirë mund të nisë me fitore çdo ndeshje Counter-Strike: Global Offensive. Dorezat dhe thikat janë jashtëzakonisht të kërkuara sepse lojtarët e CSGO janë të garantuar t'i shohin ato gjatë gjithë kohës. Kjo vlen edhe për…
Provoni këto lojëra nëse ju ka pëlqyer Uncharted Legacy of Thieves | GUIDE
Me lançimin e fundit të Uncharted: Legacy of Thieves, kulmi i serisë mund të shijohet përfundimisht në PC. Ndërsa koleksioni nuk përmban tërësinë e serisë, është padyshim modeli përfundimtar i dizajnit të lojës Uncharted. Në fund të fundit, seria historike…
Kode Deathrun për Creative mode në Fortnite | GUIDE
Fortnite Creative Mode i lejon lojtarët të krijojnë lojën e ëndrrave të tyre, dhe një nga stilet më të njohura është Deathrun. Këtu janë kodet më të mira të hartës që mund të luani në Mars 2022. Që kur u…