fbpx
Avatar
Artemis Muso

content wirter

49 Articles0 Comments

offline

Si të bëni unlock Captain Price në Cold War dhe Warzone
Në mënyrë që të festojmë lëshimin e Black Ops Cold War dhe Warzone Sezoni 3, Activision po u jep lojtarëve një Operator krejt të ri falas: Price ’84. Shënon hera e parë që një karakter i Modern Warfare shfaqet në…
Bosi i Juventus krahason Superligën me Fortnite dhe Call of Duty
Kryetari i Juventusit Andrea Agnelli, një nga arkitektët e European Super League tashmë të dështuar, ka mbrojtur projektin duke pretenduar se ata besonin se do të krijonin një produkt për të konkurruar me Fortnite dhe Call of Duty për të…
Sony: PlayStation Store për PS3 dhe PS Vita nuk do të mbyllet
PlayStation Store për PlayStation 3 dhe PlayStation Vita nuk do të mbyllet, njoftoi Sony të hënën duke ndryshuar një vendim që la shumë lojtarë të pyesnin se çfarë do të ndodhte me përmbajtjen e tyre dixhitale në platformat e trashëguara.…
Një nga lojërat më të mëdha të PlayStation është falas sot
Horizon Zero Dawn, një nga titujt më të mëdhenj që nderon sistemet PlayStation, është falas nga sot dhe nesër për t'u shkarkuar në PlayStation 4 dhe 5. Në varësi të vendit ku është sistemi juaj, ju mund të filloni të…
Patch i Cyberpunk përmban skedarë misioni që nuk janë lëshuar
Patch 1.2 për Cyberpunk 2077 thuhet se përmban skedarët e detyrave të një DLC që nuk është lëshuar ende. Sipas raportit, një minator i të dhënave gjeti skedarë për misionin e parë në zonën e Pacifica të Night City. Sipas…
European Super League mund të ndikojë seriozisht në FIFA 22
Bota e futbollit është tronditur në thelbin e saj nga njoftimi i European Super League (ESL), por a do të ketë ndonjë ndikim në lojërat e ardhshme si FIFA 22? Ja çfarë dimë. Kërcënimi i një Super League ka qëndruar…
Apex Legends zbulon karakterin e ri nëpërmjet një ftesë në Arena
Duke filluar nga sot, lojtarët mund të mbledhin karta kyçe si pjesë e misionit të ri legjendar, të "provojnë vlerën e tyre në Arena" dhe të aktivizojnë platformën në Flying Range. Kartat kyçe do të hidhen nga paketa e kujdesit…
Cheater i Valorant “Solista” bëhet ban gjatë live stream
Radiant është niveli më i lartë në spektrin konkurrues të Valorant. Arritja e Radiant padyshim që kërkon një sasi të madhe aftësish, lojërash dhe praktikë të qëndrueshme. Sidoqoftë, duket sikur një streamer i njohur i Valorant mori një rrugë të…
Relog Media do organizojë eventin CSGO LAN Sweet LAN Masters në 2022
Relog Media do të organizojë eventin me vlerë 250,000$ LAN Sweet LAN Masters në 2022. Relog Media, është e gatshme të rikthejë perseri elementet e LAN ne CS:GO me njoftimin e eventit të saj LAN Sweet LAN Masters. Vendosur të…
Kontratat e Most Wanted u hoqën nga Call of Duty: Warzone
Lojtarët e Call of Duty: Warzone nuk do të mund të gjejnë kontratat Most Wanted në lojë për momentin, për shkak të një glitch-i të fuqishëm. Sipas zhvilluesit dhe faqes së tij në Trello, kontratat nuk do të shfaqen në…