fbpx

Tag: razer

Razer do të lançoi maskën e saj smart me RGB
Razer thotë se po planifikon të lançoi maskën e saj të ripërdorshme të fytyrës N95. Zbuluar në janar, Project Hazel përfshin ventilatorë aktivë të tipit disk, ndriçim Chroma RGB dhe projeksion zëri. Maska është gjithashtu transparente, duke lejuar leximin e buzëve dhe aftësinë për…
Razer ka zbuluar karrigen më speciale të saj, PROJECT BROOKLYN
Shumë produkte u prezantuan gjatë CES 2021 nga kompani të ndryshme si Intel ose Nvidia. Gjithashtu gjatë CES 2021 Razer prezantoi konceptin e tij më të ri të quajtur PROJECT BROOKLYN e cila është karrigia gaming më speciale që mund…
Razer zbulon maskën smart, Project Hazel
Razer zbuloi ‘Project Hazel’ në CES 2021 dhe pretendoi se është maska ​​më 'smart' e fytyrës ndonjëherë. Megjithëse Razer zakonisht mendohet si një kompani lojërash, është vetëm një nga shumë biznese të përqendruara në teknologji që kohët e fundit kanë…
Razer sjell një seri turnamentesh Fortnite në Europë, ku mund të marrin pjesë të gjithë
Brandi i gaming Razer ka njoftuar fazën e ardhshme të Esports World Tour. Në një deklaratë të re për shtyp, kompania ka njoftuar se Razer Invitational Europe do të fokusohet në Fortnite, në atë që shpreson të jetë një set…
Çfarë ndodhi gjatë RazerCon 2020
Kësaj here përveç produkteve të zakonshme, Razer sjell shumë produkte të reja Si gjithmonë Razer ka sjellë në industrinë e gaming një larmishmëri të madhe produktesh për çdo gamer. Por kësaj here Razer ka vendosur të sjellë diçka ndryshe për…
Razer ka krijuar një kartë krediti Visa për gamers
Razer po nis një program pilot për kartat me parapagim në partneritet me Visa, dhe nëse po pyesni se si prodhuesi pajisjeve të lojërave do të vinte vulën në diçka kaq krahasimisht të ndryshme me produktet e saj të zakonshme,…
Razer shpall RazerCon 2020
Razer do të mbajë një konvent online e cila do të prezantojë produktet e saj dhe do të ofrojë preview të lojërave si Empire of Sin dhe Torchlight 3 RazerCon 2020 fillon më 10 Tetor në 18:00 (me orën shqiptare)…
Razer aksidentalisht ekspozon informacionet personale të mbi 100,000 personave
Emrat, adresat dhe email-et e mbi 100,000 personave janë ekspozuar Sipas një raporti të publikua nga konsulanti cyber security Volodymyr Diachenko, ai bën të ditur se informacionet personale të mbi 100,000 personave janë ekspozuar që prej 18 gushtit. Pavarësisht kontakteve…
Razer Huntsman Mini është tastiera më e vogël e kompanisë
Një tastierë 60% me red switches të përmirësuara Razer ka zbuluar një version të vogël të tastierës së tyre mjaft popullore Huntsman. Huntsman Mini është një tastierë 60%, e cila nuk ka numpad, butona komandash dhe shigjeta, duke qënë tastiera…
Razer do të sjellë një version të ri të mouse-it DeathAdder
DeathAdder V2 ka një sensor më të mirë dhe switches optikë Razer zbuloi përpara pak ditësh se do të sillte një përmirësim të madh për DeathAdder, i cili edhe pse do të duket njësoj nga jashtë, do të ketë disa…