Lajm i Fundit PC PS4 Xbox One

Traileri i Middle earth: Shadow Of War tregon botën e hapur

Hidhi një sy serisë së ardhshme.

Warner Bros ka lançuar një trailer të ri për Middle-earth: Shadow of War. Traileri reflekton disa nga ambientet e gjera që mund të eksplorojnë lojtarët, duke përfshirë Cirith Ungol, Gorgoroth, dhe Island of Nurn.  Ka edhe disa sekuenca që tregojnë disa animacione brutale luftarake.

Kjo është hera e parë që po shohim këto mjedise. Ju mund të shikoni trailerin e plotë më sipër.

Vendosur midis ngjarjeve të Hobbit dhe The Lord of the Rings, Shadow of War ndërtohet mbi historinë e Shadow of Mordor të vitit 2014. Zhvilluesi Monolith thotë se loja ka një “botë më të pasur dhe më të madhe. Loja gjithashtu rikthen sistemin origjinal Nemesis, i cili synon të bëjë dallimin në lojë.

Shadow of War del më 22 Gusht për Xbox One, PS4 dhe PC. Do të ketë versione të zgjeruara për Project Scorpio dhe PS4 Pro. Përveç kësaj, Microsoft është partner marketingu për Shadow of War, prandaj mund të prisni që emri Xbox të shfaqet në trailerin e lojës dhe materiale të tjera.