Lajm i Fundit

Nisin regjistrimet për Red Bull Solo Q Albania | Apliko online

Red Bull dhe GameON Albania sjellin Red Bull Solo Q, tournament-in 1v1 të League of Legends! Me një format të ri, ai premton spektakël nga lojtarët më të mirë shqiptarë të League of Legends, ndërkohë që fituesi do të udhëtojë drejt Gjermanisë për të marrë pjesë në Red Bull Solo Q World Finals!

Në Red Bull Solo Q, pjesëmarrësit do të përballen ndaj një kundërshtari të vetëm në Top Lane në formatin Best of 3. Fitues i ndeshjes shpallet lojtari i cili vret lojtarin kundërshtar, arrin i pari 100 CS ose merr kullën e parë në Top Lane.

Këtë vit, Red Bull Solo Q Albanian Qualifiers do të luhen plotësisht online! Pra, lojtarët do të kenë mundësi të luajnë nga shtëpitë e tyre pa asnjë problem. Tournament-i do të nisë me një fazë kualifikuese grupesh, ku lojtarët do të përballen ndërmjet njëri tjetrit në datat 4, 7, 10 dhe 13 maj. Faza finale e Red Bull Solo Q Albanian Qualifiers do të zhvillohet në 23 dhe 24 maj dhe do të transmetohet e gjitha live në kanalin e GameON në Twitch (https://twitch.tv/gameonalbania).

Regjistrimin në Red Bull Solo Q mund ta bëni nëpërmjet Toornament (https://www.toornament.com/en_US/tour…). Për të mësuar më shumë mbi mënyrën se si do të funksionojë Red Bull Solo Q, bëhuni pjesë e serverit të GameON në Discord (https://discord.gg/6XHfp2N)!