Lajm i Fundit

GameON Awards 2018 – Të gjitha nominimet dhe fituesit

The GameON Awards 2018 është ceremonia e çmimeve nga GameON Albania ku do të ndahen çmime prestigjioze mbi gaming, filmat & serialet dhe YouTuber-in e vitit shqiptar.

Nominimet dhe fituesit janë në baze të votimeve që janë kryer në faqën tonë dhe rezultatet janë si më poshtë:

Seriali i Vitit

 • The Americans
 • Castlevania
 • Daredevil
 • The Good Place
 • La Casa De Papel (Fituesi)

Filmi më i mirë i Animuar

 • Batman Ninja
 • Hotel Transylvania 3 (Fituesi)
 • The Incredibles 2
 • Ralph Breaks the Internet
 • Spider-man: Into The Spider-verse

Filmi më i mirë Sci-Fi/Fantasy

 • Annihilation
 • Bumblebee
 • Fantastic Bests: The Crimes of Grindelwald
 • Jurassic World: Fallen Kingdom(Fituesi)
 • Ready Player One

Filmi më i mirë Dramatik

 • BlacKkKlansman
 • First Man
 • The Hate U Give
 • Mid90s
 • A Star is Born (Fituesi)

Filmi më i mirë Comik Book

 • Aquaman
 • Avengers: Infinity War (Fituesi)
 • Black Panther
 • Deadpool 2
 • Spider-Man: Into the Spider-Verse

Filmi më i mirë Komedi

 • Crazy Rich Asians
 • Game Night
 • Ocean’s 8 (Fituesi)
 • To All the Boys I’ve Loved Before
 • Vice

Filmi më i mirë Horror

 • Halloween (Fituesi)
 • Hereditary
 • A Quiet Place
 • The Ritual
 • The Nun

Filmi më i mirë Aksion

 • The First Purge
 • The Meg
 • Mission: Impossible – Fallout (Fituesi)
 • The Predator
 • Skyscraper

Regjizori më i mirë

 • Ryan Coogler, Black Panther (Fituesi)
 • Bradley Cooper, A Star is Born
 • John Krasinski, A Quiet Place
 • Spike Lee, BlacKkKlansman
 • Bob Persichetti, Peter Ramsey and Rodney Rothman, Spider-Man: Into the Spider-Verse

Performanca më e mirë Supporting

 • Mahershala Ali, Green Book
 • Sam Elliott, A Star is Born
 • Michael B. Jordan, Black Panther (Fituesi)
 • Jesse Plemons, Game Night
 • Letitia Wright, Black Panther

Performanca më e mirë Lead

 • Christian Bale, Vice
 • Josh Brolin, Infinity War (Fituesi)
 • Bradley Cooper, A Star is Born
 • Lady Gaga, A Star Is Born
 • Rami Malek, Bohemian Rhapsody

Loja më Vazhdimësinë më të mirë

 • Destiny 2
 • Dota 2
 • Fortnite (Fituesi)
 • Grand Theft Auto Online
 • Rainbow Six Siege

Arti dhe Grafika më e mirë

 • Below
 • God of War
 • Red Dead Redemption 2(Fituesi)
 • Shadow of the Colossus
 • Tetris Effect

Loja më e mirë Nintendo Switch

 • Fortnite
 • Super Smash Bros. Ultimate (Fituesi)
 • The Legend of Zelda: Breath of the wild
 • Celeste
 • Super Mario Odyssey

Loja më e mirë PC

 • Assassin’s Creed Odyssey
 • Forza Horizon 4
 • Fortnite (Fituesi)
 • PUBG
 • League of Legends

Loja më e mirë Xbox One

 • Assassin’s Creed Odyssey
 • Call of Duty: Black Ops 4
 • Forza Horizon 4 (Fituesi)
 • Red Dead Redemption 2
 • Shadow of the Tomb Raider

Loja më e mirë PS4

 • Assassin’s Creed Odyssey
 • God of War
 • Marvel’s Spider-Man
 • Red Dead Redemption 2 (Fituesi)
 • Fortnite

Loja më e mirë Platformer

 • Astro Bot Rescue Mission
 • Celeste
 • The Messenger
 • The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories
 • Spyro Reignited Trilogy (Fituesi)

Loja më e mirë Aventurë

 • Detective Pikachu
 • Detroit: Become Human
 • Florence
 • Persona 5: Dancing in Starlight
 • A Way Out (Fituesi)

Loja më e mirë Aksion

 • Battlefield 5
 • Call of Duty: Black Ops 4
 • Far Cry 5
 • Fortnite (Fituesi)
 • PUBG Mobile

Loja më e mirë Fighting

 • BlazBlue: Cross Tag Battle
 • Dragon Ball FighterZ (Fituesi)
 • Street Fighter V: Arcade Edition
 • Super Smash Bros. Ultimate
 • UFC 3

Loja më e mirë Strategjike

 • Artifact (Fituesi)
 • Frostpunk
 • Into the Breach
 • Thronebreaker: The Witcher Tales
 • Valkyria Chronicles 4

Loja më e mirë RPG

 • CrossCode
 • Dragon Quest XI
 • Monster Hunter: World
 • Octopath Traveler
 • Pokémon: Let’s Go! (Fituesi)

Loja më e mirë Multiplayer

 • A Way Out
 • Call of Duty: Black Ops 4
 • Fortnite (Fituesi)
 • Forza Horizon 4
 • Super Smash Bros. Ultimate

Filmi i Vitit

 • Avengers: Infinity War (Fituesi)
 • Bohemian Rhapsody
 • Aquaman
 • Creed II
 • Deadpool 2

Loja më e mirë Aksion/Aventurë

 • Assassin’s Creed: Odyssey
 • Call of Duty: Black Ops 4
 • God of War
 • Hitman 2 (Fituesi)
 • Red Dead Redemption II

Loja më e mirë Sports/Racing

 • Burnout Paradise Remastered
 • The Crew 2
 • FIFA 19 (Fituesi)
 • Forza Horizon 4
 • Pro Evolution Soccer 2019

Muzika më e mirë

 • Call of Duty: Black Ops 4
 • Forza Horizon 4
 • God of War
 • Marvel’s Spider-Man
 • Red Dead Redemption II (Fituesi)

Loja më e mirë Mobile

 • Final Fantasy XV: Pocket Edition
 • Fortnite
 • Pocket-Run Pool
 • PUBG MOBILE (Fituesi)
 • Reigns: Game of Thrones

Historia më e mirë

 • Detroit: Become Human
 • God of War (Fituesi)
 • Marvel’s Spider-Man
 • Red Dead Redemption II
 • Life is Strange 2: Episode 1

Loja e Vitit

 • Assassin’s Creed Odyssey
 • Forza Horizon 4 (Fituesi)
 • God of War
 • Marvel’s Spider-Man
 • Red Dead Redemption II

YouTube-ri i Vitit (Shqiptar)

 • Dardi
 • Endritmaps TV
 • Gafi
 • ShqipGaming (Fituesi)
 • Yllstar