G2 zë vendin e parë në 2021 LEC Spring Split
Përplasja e sotme midis G2 Esports dhe Rogue ishte një nga lojërat më të pritura të të gjithë sezonit të League of Legends sepse të dy ekipet kanë luftuar për vendin e parë në Spring Split LEC 2021 që nga…
G2 Esports nis bashkëpunimin me Adidas
G2 Esports arrin një bashkëpunim tjetër të madh dhe kësaj radhe me Adidas G2 Esports është një prej organizatave më të mëdha në botë në fushën e esports me ekipe në pothuajse çdo lojë e cila ka një esports të…
Skin i ri i G2 Esports është tani i disponueshëm në Fall Guys
Fansat e G2 Esports kudo tani kanë një skin të Fall Guys për organizatën me temë samurai kuqezi. Kostumi erdhi live tek serverat së fundmi dhe është në dispozicion për blerje në dyqanin e lojës. Me një bazë të zezë,…
Mousesports mposhtin G2 dhe triumfojnë në cs_summit 5
Ky është trofeu i tretë rradhazi për Mousesports Mousesports nuk mund ta mbyllte sezonin e tyre në CS:GO në mënyrë më të mirë. Ata vendosin të shtonin një tjetër trofe në raftin e tyre, duke arritur të mposhtnin G2 Esports…
Ocelote thotë se G2 Esports do të fitojë Worlds në të ardhmen
G2 nuk duket aspak i demoralizuar Pas një humbjeje të thellë në finalen e League of Legends Worlds 2019, themeluesi i G2 Esports, Ocelote, tha se organizata duhet të vazhdojë të jetë pozitive dhe të hedhi sytë drejt së ardhmes.…
FunPlus Phoenix mposhtin G2 Esports dhe fitojnë Worlds 2019
Kina fiton për të dytin vit rradhazi Summoner's Cup Pas një performance dominuese, FunPlus Phoenix arritën të fitojnë World Championship-in e tyre të parë me rezultatin 3-0 ndaj G2 Esports. Ky është viti i dytë rradhazi që LPL merr në…
Ekipi i G2 Esports në LoL do të sponsorizohet nga Mastercard
Kjo ka ardhur fiks përpara finales së Worlds 2019 në League of Legends këtë fundjavë Organizata G2 Esports zbuloi ditën e djeshme se ekipi i League of Legends i G2 Esports do të bashkëpunojë me Mastercard për të sjellë eksperienca…
G2 mposht SKT T1 për të avancuar në finalen e Worlds 2019
Europianët kanë një mundësi shumë të mirë për të fituar Worlds 2019 G2 kanë arritur të shkruajnë historinë duke mposhtur SK Telecom T1 në gjysmëfinalen e Worlds 2019 në League of Legends, në një prej ndeshjeve më të bukura ndonjëherë.…
G2 Wunder gjobitet nga Riot Games sepse po luante WoW Classic
G2 Esports falenderoi Riot Games për gjobën G2 Esports është gjobitur nga Riot Games pasi top laner-i në League of Legends Martin “Wunder” Hansen u pa duke luajtur World of Warcraft Classic. G2 morri një gjobë prej $1,100.15 (€1,000) në…
G2 Esports shpallet kampione e LEC Summer Split pasi mposhti Fnatic
Mbretërit e Europës janë fituesit e Summer Split G2 Esports kanë arritur të fitojnë titullin e LEC 2019 Summer Split duke arritur të fitojnë kundër Fnatic. Me fitoren e djeshme, ekipi do të jetë në vazon e parë të League…