fbpx
Elvis Lika
Elvis Lika
27 Articles0 Comments

Stu bashkohet me Brawl Stars së bashku me Power League
Stu u bashkua me Brawl Stars në update-in më të fundit dhe po ashtu Power League tani shfaqet në vend të sistemit të dikurshëm të Power Play. Ky update ishte parashikuar shumë nga lojtarët sepse serverat kishin bugs kohët e…
SHBA planifikon një aksion veprimesh kundër Rusisë pas sulmit kibernetik
SHBA po përgatitet të hakmerret kundër Rusisë pasi përcaktoi se vendi ndoshta ishte i përfshirë në sulmin kibernetik SolarWinds. Pa ofruar specifika, sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki konfirmoi CNBC se qeveria do të kryejë "një përzierje…
Pokimane po ndihmon në krijimin e një harte për Among Us
Gjatë një podcast me miqtë e saj, Pokimane tregon se ajo po ndihmon miqtë e saj në krijimin e një harte në Among Us e cila pritet të vijë së shpejti në lojë. Gjatë një podcast me miqtë e saj,…
Këto janë 20 llogaritë më të ndjekura në TikTok
TikTok është një ndër platformat më të famshme sot në botë po e a keni pyetur ndonjëherë veten se cilat janë top 20 llogaritë më të ndjekura sot në këtë platformë? TikTok është në dispozicion në mbi 150 tregje në…
Netflix ndalon ndarjen e llogaritë e tyre me miqtë
Netflix ka filluar testimin e një tipari që pyet shikuesit nëse ata ndajnë një familje me një subscriber, në një lëvizje që mund të çojë në ndalimin e shpërndarjes së fjalëkalimeve midis miqve. Disa përdorues të Netflix raportojnë të kenë…
Racing Master është loja më e fundit nga Codemasters për iOS dhe Android
Codemasters është një kompani me të cilën pothuajse të gjithë e njohin, dhe puna e tyre e fundit është Racing Master, një lojë e cila do të vijë gjithashtu në Android dhe iOS. Në bashkëpunim me Codemasters, NetEase Games e…
Minecraft: Si të gjeni lehtësisht çdo “ore”
Misioni më i madh në survival Minecraft është marrja e sa më shumë 'ores' të jetë e mundur. Praktikisht është e pamundur të kalosh lojën pa bërë të paktën pak “mine” prandaj ne iu keni sjellë një guide se ku…
Fall Guys mund të sjellë një crossover me rivalin e tyre Among Us
Fall Guys duket se po lëshon sugjerime delikate se një crossover me Among Us po vjen. Ose ekipi i tyre i mediave sociale thjesht mund po ngacmon fansat e Among Us. Ndërsa Fortnite është mbreti i padiskutueshëm i crossover në…
Lojërat që kanë Loot Boxes do të ndalohen zyrtarisht për të miturit në Gjermani
Parlamenti gjerman ka miratuar një ligj të ri për mbrojtjen e të rinjve, i cili mund të ndalojë shitjen e lojërave me Loot Boxes për të miturit. Loot Boxes, të cilat shpesh blihen me monedhë dhe më pas hapen për…
Free Fire sjell më në fund një crossover me Attack On Titan
Garena Free Fire nisi së fundmi crossover me Attack on Titan. Bashkëpunimi që do të vijë do të sjell content nga anime e Attack on Titan në lojën battle royale. Ngjarja zgjat deri në Prill, duke ju dhënë mundësinë për…