fbpx

Tag: vikendi

Karakin do të zëvendësojë Vikendi në PUBG Mobile
Pak ditë para se të lancohet harta e gjashtë e PUBG Mobile, Karakin i pritur do të jetë një hartë dy me dy kilometra ku 64 lojtarët do të luftojnë për Chicken Dinner. Me ardhjen e Karakin në 7 Prill…
Update 7.1 i PUBG është live dhe Vikendi nuk është dukur kurrë më mirë
Update-i i ardhshëm i Player Unknown Battlegrounds ka ardhur në test serverat e lojës dhe Vikendi është rrugës. Harta do të sjellë goxha ndryshime që nga hera e fundit që ju e patë atë. Tashmë ajo ka trena lëvizës, vendndodhje…
Çfarë ka sjellë patch 7.1 në PUBG?
Një patch i ri ka ardhur në test serverin e PUBG, që prezanton një version të update-uar të Vikendi, një armë të re dhe më shumë. Harta e Vikendi tashmë sjell trena, një shtresë të reduktuar bore, konteniera të rinj…
Update 5.2 ka ardhur në PUBG
Update 5.2 shton spike traps dhe bën më të lehtë punën e snipers në Vikendi Duke filluar që nga ky moment, mund t'i prishni punë shoferëve në PUBG me anë të spike trap-eve të rinj. Ksuhedi sa problematik do të…
PUBG update 27 shton MP5K: Ja se kur do të lançohet
Sado që PlayerUnknown është larguar nga PUBG, update 27 i lojës do të jetë live në test servera javën e ardhshme dhe krijuesit e tij kanë konfirmuar se gjendet në fazat e fundit të testimit. Update-i i ri premton ndryshime…
Çdo gjë që duhet të dini mbi update-in e ri të PUBG PC
Update-i është live në test servera dhe shton armë, automjete, ndryshime të motit etj. Një update i ri për PUBG PC është i disponueshëm në këto momente live në test servera. Ai prezanton kontent të ri si edhe rregullime të…
Update i fundit i PUBG i bën vrasjet në fshehtësi edhe më të vështira
Gjithçka bëhet më e vështirë për ata që e përdorin këtë strategji. Në PUBG, aftësia për të qëndruar në fshehtësi është një nga strategjite kryesore të përdorura nga lojtarët për të bërë plays-a mjaft të rëndësishëm e që shpeshherë ju…
Rikthehet Home Alone falë Google Assistant – GameON weekly
GameON Weekly është një emision nga GameON Albania ku ju sjellim një përmbledhje të lajmeve më të rëndësishme të javës. Në edicionin e dhjetë të GameON Weekly flasim për: 5. League of Legends dhe Minecraft i japin lamtumirat sistemeve të…
PUBG Mobile: Vikendi është tashmë i disponueshëm, ja si të luani
Vikendi, snow map i PUBG mobile është tashmë e disponueshme për të gjithë lojtarët e PUBG Mobile Tencent Games së fundmi lançoi update-in 0.10.0 të PUBG Mobile. Ky i fundit shtoi hartën Vikendi në serverat e tyre. Gjithsesi deri në…
Zhytuni në hartën më të re dimërore të PUBG me ‘snowmobiles’
Makina dëbore dhe një armë e re ju presin në një botë magjike dimërore. Harta më e re e PlayerUnknown's Battleground, Vikendi, tani është në dispozicion në PC Windows, së bashku me një 'time-pass' të kufizuar kohor që shton të…