fbpx
Është njoftuar harta e ardhshme Zombies e Call of Duty: Black Ops 4
Emri i saj është ende i panjoftuar gjithsesi. Fansat e Call of Duty tashmë e dinë se kur mund të shohin hartën e ardhshme të Zombies të vijë në lojë. Kjo do të jetë data 9 korrik. Harta fillimisht do…
Në 2020 do të presim një Call of Duty: Black Ops 5 me singleplayer
Sipas burimeve të Kotaku, Call of Duty: Black Ops 5 do të zhvillohet nga Treyarch dhe Activision në 2020ën. Sado që loja e Call of Duty për këtë vit ende nuk është konfirmuar, duhet të presim deri për E3 që…
Call of Duty: Black Ops 4 vjen me një mode të ri multiplayer këtë javë
Treyarch më në fund na ka informuar se çfarë mund të presin lojtarët e Call of Duty: Black Ops 4 në PS4, Xbox One dhe PC këtë javë. Duke filluar që sot, me 14 maj, një mode i ri do…
Sezoni i ri i Call of Duty: Black Ops 4 shton një Specialist shpatash
Do të kemi edhe ndryshime të mëdha në Blackout. Treyarch dhe Activision janë të vendosura për ta mbajtur Black Ops 4 në gjendjen e tij më të mirë. Në 30 prill erdhi një sezon i ri për lojën dhe bashkë…
Call of Duty: Black Ops 4 risjell një hartë origjinale të Black Ops
MVP e Black Ops-it të çojnë kokat Si duket Treyarch ka ndërmend të rikthejë një nga hartat origjinale të Call of Duty: Black Ops, në Black Ops 4. Në një postim që tregon një video të shkurtër që parashtron kontentin…
Një glitch në Call of Duty: Black Ops 4 po i lë lojtarët të fitojnë pa bërë asgjë
Fatkeqësisht kohët e fundit glitch-et janë shtuar shumë, jo vetëm në Call of Duty si duket, por në shumë lojëra në fakt. Teksa update-et zakonisht kanë qëllim të rregullojnë të tilla probleme, ndojëherë ato krijojnë të reja. Pak a shumë…
Call of Duty: Black Ops 4 merr Kap-45 Full-Auto Pistol
Treyarch solli një armë të re për lojtarët e Black Ops 4. Treyarch shpesh është njohur për shtimin e kontentit të ri falas në lojën Call of Duty: Black Ops 4 që kur loja u lançua në tetor, por kjo…
Call of Duty: Black Ops 4: Blackout mode do të jetë falas për një javë
Kjo do të zgjasë nga datat 17-24 janar Call of Duty: Black Ops 4 mori përsipër battle royale me Blackout mode dhe rezultatet kanë qenë shumë të suksesshme. Nëse deri në këtë pikë nuk e keni parë se çfarë rezervon…
‘Update’-i i fundit i COD: Black Ops 4 sjell ndryshime në Blackout
Ekipi i Treyarch lëshoi ​​një 'update' të ri për Call of Duty: Black Ops 4 pak para Krishtlindjeve, duke futur ndryshime të vogla në të gjitha modalitetet e lojës. Ndër të tjera, armatura e nivelit 3 në Blackout nuk mund…
Specialist Zero dhe Hijacked janë live në Operation Absolute Zero
Eventi më i ri sezonal në Call of Duty: Black Ops 4 është live në PlayStation 4 dhe sjell bashkë me të një Specialist të ri, camo armësh, armë dhe përmbajtje të re në Blackout. Përmes Operation Absolute Zero, Treyarch ka sjellë…