Call of Duty: Black Ops 4 Update-i 1.07 sjell Nuketown për të gjithë
Treyarch ka lançuar update-in 1.07 të first-person shooter Call of Duty: Black Ops 4. Ndër tiparet më të përfolura është sjellja e Nuketown për versionin PC dhe Xbox One të lojës. Krahas kësaj zhvilluesit kanë ndrequr edhe një bug të…
Call of Duty njihet si loja më e shitur e dekadës së fundit
Instinkti i zakonshëm i gaming mund t'ju tregojë se vitet më të mira të Call of Duty janë në të kaluarën dhe se numrat më të mëdhenj të shitjeve të serisë nuk do të përsëriten. Sidoqoftë shifrat sugjerojnë ndryshe. Me…
Call of Duty: Black Ops 4: Çfarë ju duhet që ta luani lojën në PC
Në një post të kohëve të fundit në Reddit, Treyarch konfirmoi specifikimet minimale që ju duhen që të luani Call of Duty: Black Ops 4 në PC dhe atributet e rekomanduara për ata që synojnë performancën më të lartë të…
Call of Duty: Black Ops 4, Treyarch jep informacion mbi versionin PC
E premtja ose 12 tetori i 2018 njihet si data e lançimit në treg te ‘first person shooter’ Call of Duty Black Ops 4. Deri më tani nuk i dihej se cila do të ishte pika e nisjes. Ky detaj…
Na jepet një shije e multiplayer-it të Call of Duty: Black Ops 4
Për ta bërë pritjen e ‘first-person shooter’ Call of Duty: Black Ops 4 t'ia vlejë, studioja e zhvillimit Treyarch ka lëshuar një video të re. Në të, shefi i studios, Dan Bunting, merr kohë për t'ju prezantuar disa nga multiplayer…
Lançohet trailer-i i ri i Call of Duty: Black Ops 4
Këtë javë, Treyarch ka postuar trailerin lançues të Call of Duty: Black Ops 4 dhe fansat kanë filluar të kuptojnë se një nga lojërat më të shumëpritura të vitit do të dalë në më pak se 3 javë. Duke theksuar multiplayer,…
Call of Duty: Black Ops 4: Çfarë ju duhet që ta luani Blackout në PC
Ndërkohë që Blackout beta e Call of Duty: Buy Black Ops 4 tashmë është në aktivitet të plotë në PlayStation 4, pronarët e PC-ve duhet të presin deri më 14 shtator 2018 të paktën për lançimin. Ndërkohë që, megjithatë, tashmë…
Call of Duty: Black Ops 4: Trailer-i i ri i Blackout përpara lançimit të Beta-s
Lojtarët janë vetëm disa ditë larg nga fillimi i Call of Duty: Black Ops 4 me një Battle Royale mode, të quajtur Blackout. Përpara fillimit të beta-s, Treyarch dhe Activision kanë lëshuar një trailer për këtë 'mode'. Merrni një shije…
Call of Duty: Black Ops 4: Shfaqet harta e ‘Blackout’
Para fillimit të beta-s së Call of Duty Black Ops 4, ju mund të shikoni paraprakisht hartën. Për këtë qëllim, studioja e zhvillimit Treyarch kohët e fundit ka publikuar një foto që tregon hartën nga një pamje nga lart. Detajet…
Fundjava e parë e Beta-s së Black Ops 4 nuk ishte dhe aq… fantastike
"Çfarë dreqin po mendonin ata?" - Call of Duty Call of Duty: Black Ops 4 beta multiplayer u zhvillua eksluzivisht në PlayStation 4 gjatë fundjavës, por ka qenë një fundjavë e vështirë si për lojtarët dhe zhvilluesin, Treyarch. Me çdo…