Tag: take two

Projekti i reverse-engineering për GTA 3 dhe Vice City hidhet poshtë
Një projekt për të bërë reverse-engineer Grand Theft Auto 3 dhe Vice City është hedhur poshtë. Fansat pas kësaj inciative u goditën me DMCA nga kompania mëmë e Rockstar: Take Two. Siç është raportuar nga Eurogamer, ekipi që e rindërtoi…
Rockstar do të vazhdojë të fokusohet në lojëra single-player dhe multiplayer
Rockstar Games njihet më së miri për lojërat e tij single-player, si Grand Theft Auto dhe lojërat e Red Dead Redemption. Në vitet e fundit, Rockstar ka patur shumë sukses me Grand Theft Auto Online, komponenti multiplayer i GTA 5.…
Pse do të dilte GTA 6 kur GTA 5 vazhdon të ketë kaq shumë shitje?
Grand Theft Auto V nuk do ndalet së shituri. Take-Two ka njoftuar se shitjet e GTA 5 tani kanë tejkaluar 140 milion njësi të transportuara, nga numri 135 milion i shpallur në gusht 2020. Shifra prej 140 milion është aktuale…
Take-Two blen studion e F1, Codemasters, për $994 milionë
Dy kompanitë kanë rënë dakord me shitjen, që do të finalizohet në fillim të 2021. Take-Two Interactive ka konfirmuar se ka arritur në një marrëveshje për të blerë Codemasters për $994 milionë. U zbulua se të dyja kompanitë ishin në…
Publikuesi i GTA, Take-Two dëshiron të blejë atë të DiRT, Codemasters
Take-Two është kompania pas publikimit të kompanive se Rockstar dhe 2K Games, përgjegjëse për gjithçka, nga Grand Theft Auto te Borderlands dhe lojërat e NBA 2K. Codemasters është zhvilluesi dhe publikuesi prapa lojërave të njohura të garave, përfshirë seritë DiRT…
Thuhet se filmi i Grand Theft Auto do të vijë përpara GTA 6
Sipas disa raporteve është zbuluar se filmi i Grand Theft Auto është në zhvillim Pavarësisht asnjë lajmi rreth lojës së ardhshme të GTA 6, mesa duket se Rockstar është duke u fokusuar në diçka tjetër në lidhje me serinë e…
Epic Games Store i çoi shitjet e GTA 5 në një rekord të ri
Nëse jeni fans i lojërave falas në PC, që kush nuk është, atëherë Epic Games Store është një emër shumë i dashur për ju. Kryesisht sepse po bëhen gati dy vite që dyqani jep lojëra falas çdo javë, nga të…
Grand Theft Auto 6 do të publikohet në 2023
Këtë e mësuam në mënyrë shumë të çuditshme. Zakonisht datat e lançimit të lojërave zbulohen nga vetë krijuesit e tyre, pasi kemi parë njoftimin zyrtar të ardhur nga ta. Me Grand Theft Auto pastaj ndryshon puna, sepse anticipimi i madh…
Çfarë nënkupton Judas për Rockstar Games
Në 2016n, kishte disa trazira të shkaktuara nga Rockstar Games, kur kompania aplikoi për një trademark të quajtur "Judas". Si një emër i paasociuar kurrë me Rockstar Games, Judas menjëherë ngriti shumë spekulime se çfarë referonte si emër ose si…
Take-Two planifikon të lançojë 93 lojëra deri në 2025
Take-Two, kompania mëmë e zhvilluesit të GTA V dhe Red Dead Redemption 2, Rockstar dhe 2K, ka si synim të sjellë shumë lojëra gjatë pesë viteve të ardhshme. Plot 93 për të qenë ekzaktë. Ky informacion vjen nga mbledhja e…