Tag: resident evil 2

Resident Evil 2, 3 dhe 7 do të marrin New-Gen Remasters Falas
Së fundmi Capcom ka konfirmuar nëpërmjet një njoftimi në Twitter se Resident Evil 2, 3 dhe 7 do të sjellë remasters falas për konsolat PlayStation 5, Xbox Series X | S. Loja klasike survival horror dhe aventurë, Resident Evil, do…
Remake-u i Resident Evil 2 ka kaluar shitjet e lojës origjinale
Më shumë se 5 milion kopje janë shitur deri në dhjetor Resident Evil 2 Remake arriti 2 milion kopje gjatë javës së lanqimit dhe ka qenë një pjesëmarrës i madh për këtë vit të suksesshëm të Capcom, dhe tani ka…
Remake-u i Resident Evil 2 thuajse ka shitur më shumë kopje se origjinali
Shitjet e Resident Evil 2, origjinali i 1998 dmth, ndodhen në shifrën e 4.96 milion, duke qenë kështu në vend të gjashtë si ndër lojërat më të shitura të Capcom. Tani sado që origjinali kishte një dekadë kohë, duket se…
Modi më i fundit i Resident Evil sjell së bashku C.J dhe Big Smoke nga GTA: San Andreas
"Oh shit here we go again" Resident Evil 2 ka qenë një nga lojërat më të suksesshme të vitit deri më tani. Të gjithë thonë që i është afruar shumë origjinalit dhe se ka kombinuar aksionin, horrorin, misterin dhe strategjinë…
Capcom po hedh shenja drejt Resident Evil 3 Remake
Deri tani, remake-u më i madh i Resident Evil 2 doli në Janar dhe është padyshim një nga lojërat më të mira të vitit. Është e natyrshme pra që fansat të duan të shohin vazhdimin e serisë. Specifikisht loja e…
Këto janë lojërat dhe konsola më e shitur në SHBA gjatë janarit
Nintendo Switch vazhdon të kryesojë në konsolat e shitura. Gjatë janarit u lançuan dy prej titujve më të pritur të këtij viti, Kingdom Hearts III dhe remake i Resident Evil 2, të cilat, ashtu siç pritej, debutuan fuqishëm në Shtetet…
Bashkëpunimi i PUBG Mobile dhe Resident Evil 2 vjen së shpejti
Eventi i ri do të fillojë këtë muaj Miliona lojtarë në mbarë botën së shpejti do të kenë mundësi të luajnë Zombie Mode, mode-in e ri në PUBG Mobile. Ai ka qenë në beta për pak kohë tanimë, dhe PUBG…
Apex Legends mblodhi mbi 2.5 milion përdorues në 24 orët e para – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Shikoni trailerin e ri për Sekiro: Shadows Die Twice 4. The Sims 4 është bërë një sukses miliarda dollarësh për EA 3. Resident Evil 2 dhe Kingdom Hearts III kryesojnë listat…
Vetëm 30 minuta demo-ja e remake-ut të Resident Evil 2
Capcom do t'i japë fansave të survival horror një moment të shkurtër nga remake i Resident Evil 2 më vonë këtë javë me një demo me kohë të limituar - shumë të limituar, në fakt, vetëm 30 minuta. "1-Shot Demo"…
Shikoni Screenshot-et e plota nga ‘Resident Evil 2’
Një grup screenshot-esh nga Resident Evil kanë dalë në sipërfaqe, duke treguar një sërë personazhesh, përbindëshash, mjedisesh dhe gameplay. Këto foto tregojnë edhe fytyrën e Ada, e cila ishte zbuluar edhe më parë, por nuk i dallohej shumë mirë imazhi.…