Twitch lançon një kanal të ri sportiv për futboll, NBA, UFC dhe më shumë
Twitch, e njohur më shumë për streaming të gaming, po zgjerohet më shumë në transmetime sportive me një kategori të re 'Sports', dhe partneritete me disa nga skuadrat më të famshme në botë Twitch.tv/twitchsports do të jetë shtëpia e të…
Tashmë do të shihni ndeshjet e Premier League live në Twitch falas
Twitch ka vendosur të bëjë stream Premier League si një shtesë e marrëveshjes së Amazon për të transmetuar ndeshje live në shërbimin e tyre Prime Video Ndeshja e parë e Premier League që u shfaq në Twitch ishte Crystal Palace…
Zhurma e stadiumeve të FIFA 20 do të përdoret për ndeshjet e Premier League
Dhe ja se si do të funksionojë EA ka konfirmuar se zhurma e tifozëve të FIFA 20 do të përdoret në lojërat e vërteta të Premier League, kur liga angleze të fillojë përsëri më vonë këtë javë. Duke përdorur një…
Premier League do të përdorë audio nga FIFA për lojërat me stadiume bosh
Si shumica e institucioneve të mëdha sportive, sezoni i tanishëm i English Premier League u ndalua pa afat rikthimi për shkak të pandemisë së coronavirus. Së shpejti, kjo ligë pritet të fillojë sërish lojën dhe plani është që të përdorë…
Mes pandemisë COVID-19, Premier League po kthehet drejt FIFA 20
Me pandeminë COVID-19 duke ndaluar shumicën e ngjarjeve sportive profesionale, videolojërat po mbajnë barrën e argëtimit të fansave të sportit. Muajin e kaluar, Grand Prix i F1 u zhvillua jo në botën e vërtetë por në Twitch, në F1 2019.…
Twitch hidhet në gjyq për $2.8 miliardë nga një media ruse
Rambler Group hedh në gjyq Twitch për të drejtat ekskluzive Twitch njihet kryesisht pasi është shtëpia e disa prej content creators dhe personaliteteve të internetit më të famshëm në botë. Megjithatë, platforma e streaming ka zgjeruar mbulimin e saj, duke…
Man City zbulon merch-in me FaZe Clan në ndeshjen e Premier League
Kampionët e English Premier League, Manchester City, na kanë dhënë pamjen e parë të merch-it të tyre në bashkëpunim me FaZe Clan gjatë ndeshjes së tyre kundër Wolves. Fansat u çuditën kur organizata e famshme e esports njoftoi se do…